کد خبر 131957

سازمان مالیاتی اعلام کرد با توجه به مسائلی که پیرامون مشمولان ماده 100 قانون مالیات‌های مستقیم پیش آمده بود، و افزایش شدید مالیات‌های پیش‌بینی شده برای اصناف، مطالبه‌ای برای انتشار ضرایب مالیاتی اصناف مختلف شکل گرفته بود که در فضای رسانه‌ای نیز به آن توجه شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، سازمان مالیاتی اعلام کرد با توجه به مسائلی که پیرامون مشمولان ماده 100 قانون مالیات‌های مستقیم پیش آمده بود، و افزایش شدید مالیات‌های پیش‌بینی شده برای اصناف، مطالبه‌ای برای انتشار ضرایب مالیاتی اصناف مختلف شکل گرفته بود که در فضای رسانه‌ای نیز به آن توجه شد.

در ادامه این روند و با توجه به جلسه مشترکی که با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی، رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی، مدیران ارشد سازمان، نمایندگان اتاق اصناف ایران، اتاق اصناف تهران و هیئت‌امنای بازار تهران، برگزار شد تصمیماتی نیز در خصوص نحوه اجرای تبصره ماده 100 قانون مالیات‌های مستقیم برای عملکرد سال 1400 صاحبان مشاغل (صنفی) گرفته شده است:

1. با توجه به بالا بودن نسبت سودآوری فعالیت برخی از صاحبان مشاغل امور صنفی ازجمله مشاغل آسیب‌دیده از کرونا و لوازم صوتی و تصویری و تلفن همراه و پوشاک تعدیل لازم در نسبت مذکور به عمل آید.

2. برای پرونده‌های مشارکت مدنی با توجه به نصاب تبصره ماده 100 برای هریک از شرکا به‌طور جداگانه نصاب مذکور در فعالیت شغلی منظور گردد.

3. نسبت سودآوری فعالیت که در اجرای مقررات آیین‌نامه اجرایی ماده 219 قانون مالیات‌های مستقیم تعیین‌شده است، برای اطلاع عموم در دسترس قرار گیرد.

مؤدیانی که با توجه به میزان فروش، بالاتر از نصاب مذکور در تبصره ماده 100 برای عملکرد سال 1400 (مبلغ 48/000/000/000 ریال) قرار می‌گیرند نسبت به تسلیم اظهارنامه مالیاتی اقدام نمایند.

ارسال نظر

تازه ها