کد خبر 131858

رییس مرکز عملیات اضطراری سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، به مردم تهران نسبت به وزش توفان در پایتخت هشدار داد.

به گزارش بااقتصاد، پدرام قودجانی، با اشاره به صادر شدن هشدار سطح نارنجی در تهران اظهار داشت: احتمال وزش باد شدید و طوفان در تهران وجود دارد به همین منظور از شهروندان درخواست داریم از توقف در کنار سازه‌های موقت، درختان و سایر اجسام متحرک خودداری کنند.

وی ادامه داد: البته مرکز عملیات اضطراری سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی و غیردولتی خواستیم از مراقبت جدی از سازه‌‍‌های موقت خود داشته باشند زیرا به دلیل احتمال وزش باد شدید، پارک خودرو در کنار این گونه سازه‌ها می‌تواند خطرآفرین باشد.

قودجانی تصریح کرد: در توفان روز گذشته سرعت باد ۱۱۷ کیلومتر در ساعت بود که این گزارش در مرکز فرودگاه مهرآباد اعلام شد اما امروز احتمال می‌رود این سرعت کمتر و نسبت آن حدود ۸۰ کیلومتر در ساعت باشد.

قودجانی اظهار داشت: شهروندان باید آگاهی داشته باشند که شکستن درختان، کاهش سطح کیفیت هوا و سقوط اجسام از ارتفاع را در پیش داریم، بنابراین مراقب خطرات پیش رو باشند.

رییس مرکز عملیات سازمان مدیریت بحران تهران خاطرنشان کرد: روز گذشته توفان بخش‌هایی از غرب، جنوب و مرکز تهران را در برگرفت و امروز نیز همین نقاط تحت‌الشعاع توفان قرار خواهند گرفت.

وی تاکید کرد: هشدار سطح نارنجی به معنای لزوم احتیاط برای مواجهه با خطرات پیش روست که در همین راستا توفان حوالی عصر و شب بخش‌هایی از مناطق مذکور را در بر خواهد گرفت.

قودجانی با اشاره به توفان پیش رو در پایتخت تصریح کرد: اعلام این هشدار برای روز پنجشنبه نیز ادامه دارد./ ایرنا

ارسال نظر

تازه ها