کد خبر 131855

با حکم رهبر انقلاب

مقام معظم رهبری طی حکمی سید عباس صالحی، وزیر سابق ارشاد را به سمت نماینده ولی فقیه و مدیرمسئول روزنامه اطلاعات منصوب کرد.

به گزارش بااقتصاد، آیت‌الله خامنه‌ای در حکمی «سید عباس صالحی» را به عنوان نماینده ولی فقیه در موسسه اطلاعات و روزنامه اطلاعات و مدیرمسئول این روزنامه منصوب کردند.

متن حکم رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای سید عباس صالحی دامت توفیقانه
روزنامه‌ کهنسال اطلاعات در دوران نظام جمهوری اسلامی همواره نماینده و نمایشگر یکی از اضلاع نظام و انقلاب و سخنگوی قشرهایی از مردم عزیز بوده که غالباً سخن آنان بیش از هر جای دیگر در این روزنامه انعکاس می‌یافته است.

چند وجهی بودن نگاه‌ها و سلایق سیاسی در میان نخبگانی که در اعتقاد راسخ به انقلاب و نظام اسلامی مشترکند، وجود روزنامه‌ای با این خصوصیت را مفید و شاید الزامی می کرده، و اکنون نیز آن‌چنان است. برادر انقلابی و پسندیده خصال مرحوم حجت‌الاسلام دعایی که علاوه بر افتخار نمایندگی از سوی امام عظیم‌الشأن در آن روزنامه، از سوی اینجانب نیز سال‌ها این مأموریت را بر عهده داشتند، به گونه‌ای شایسته توانسته بودند جهت‌گیری مزبور را رعایت کنند.

اکنون پس از درگذشت تأسف‌بار ایشان، جنابعالی با سوابق درخشان علمی و مبارزاتی و انقلابی و تصدی مسئولیت‌های خطیر در نظام جمهوری اسلامی، در صدر فهرست افراد مناسب برای اجرای این مأموریت می باشید. لذا اینجانب شما را به نمایندگی خود در موسسه و روزنامه‌ اطلاعات و مدیرمسئول آن روزنامه منصوب می کنم و توفیقات شما را از خداوند متعال مسألت می نمایم.

سیدعلی خامنه‌ای
۱۸ خرداد ۱۴۰۱

گفتنی است؛ صالحی از ۱۷ مرداد سال ۱۳۹۶ در دولت دوازدهم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بود که ریاست دانشگاه مذاهب اسلامی را نیز در کارنامه خود دارد.

پیش از این حجت‌الاسلام والمسلمین «سید محمود دعایی» از سال ۱۳۵۹ سکاندار موسسه و روزنامه اطلاعات بود؛ وی روز یکشنبه ۱۵ خرداد ماه جاری در سن ۸۱ سالگی درگذشت./ ایرنا

 

ارسال نظر

تازه ها