کد خبر 131854

خبرهای رسیده از کاخ کرملین حامی از این است که عصر امروز چهارشنبه رییس جمهوری ایران و روسیه طی یک گفت وگوی تلفنی درخصوص همکاری های دو جانبه و مهم ترین موضوعات منطقه ای، درخصوص مسائل مرتبط با توافق هسته ای و مذاکرات وین مذاکراتی را انجام دادند.

به گزارش بااقتصاد، به نقل از تارنمای رسمی کاخ کرملین، در این تماس تلفنی، بر ضرورت تلاش های دیپلماتیک برای دستیابی به توافق نهایی در روند مذاکرات هسته ای در وین به گونه ای که نسبت به  اجرای کامل آن و قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل اطمینان ایجاد شود، تاکید شد.

ولادیمیر پوتین در این تماس تلفنی، مراتب تسلیت و همدردی خود را در ارتباط با سانحه قطار مسافربری طبس-یزد که بامداد امروز(چهارشنبه) رخ داد و منجر به جان باختن و مجروح شدن تعدادی از مسافران شدن، ابراز کرد.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی و ولادیمیر پوتین ضمن گفت وگو درباره همکاری های دوجانبه، بر ضرورت  تقویت روابط از جمله اجرای طرح های مشترک در حوزه های تجاری و اقتصادی تاکید کردند.

روسای جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه همچنین علاوه بر پرداختن به موضوع های مرتبط با ثبات و امنیت منطقه، بر ضرورت فعالیت بیشتر در چارچوب روند آستانه برای کمک به حل مسائل سوریه تاکید کردند./ ایرنا

ارسال نظر

تازه ها