کد خبر 131825

سعید موتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو با اشاره به اختلاف قیمت 100 درصدی خودرو از کارخانه تا بازار گفت: این اختلاف قیمت ناشی از عرضه کم و عدم توانایی خودروسازان در تامین بازار خودرو است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، سعید موتمنی درباره آخرین وضعیت بازار خودرو، گفت: بازار خودرو تقریبا در شرایط آرامی قرار دارد و در دو هفته اخیر تغییرات قیمت محسوسی مشاهده نشده است. بطورکلی قیمت اغلب خودروها ثابت و قیمت برخی خودروها نیز تا حدودی کاهش یافته است. 

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران، افزود: اما با توجه به اینکه عرضه خودرو همچنان متناسب با تقاضای بازار نیست، اختلاف قیمت خودرو در بازار و کارخانه همچنان حدود 100 درصد است. 

وی با اشاره به لزوم واردات خودرو برای تنظیم بازار خودرو اظهار داشت: برای تنظیم بازار خودرو باید خودروهای اقتصادی و با کیفیت وارد شود، زیرا واردات خودروهای گران قیمت تاثیری در تنظیم بازار نخواهد داشت. 

مؤتمنی با بیان اینکه واردات خودرو باید از شرکت‌های معتبر و خوشنام دنیا باشد، گفت: در این شرکت‌ها تمامی خودروهای تولیدی با هر قیمتی دارای کیفیت لازم است، ضمن اینکه در هیچ کشوری خودرو یک کالای سرمایه‌ای نیست، بلکه کالای مصرفی محسوب می‌شود. 

وی با بیان اینکه به علت افزایش قیمت ارز قیمت فروش خودرو توسط عرضه‌کنندگان کمی افزایش یافته است، گفت: اما خرید و فروش چندانی در بازار انجام نمی‌شود و خریداران تمایل کمتری نسبت به خریدا دارند و به نظر می‌رسد، برخی در انتظار اعلام جزئیات واردات خودرو هستند. 

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو بیان داشت: اگرچه قیمت خودرو در دو هفته اخیر تقریبا ثابت بوده است، اما نسبت به شب عید حدود 15 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه قیمت اغلب خودرو تقریبا طی دو هفته اخیر ثابت بوده است، اظهار داشت: اما قیمت برخی خودرو‌ها کاهش جزئی داشته، به عنوان مثال  قیمت خودرو 207 دنده‌ای در روزهای اخیر از 408 میلیون تومان به 402 میلیون تومان کاهش یافته و 206 تیپ دو نیز با  5 میلیون تومان کاهش از 309 میلیون تومان به 304 میلیون تومان رسیده است. 

موتمنی گفت: پژو پارس نیز با 5 میلیون تومان کاهش از 315 میلیون تومان به 310 میلیون تومان رسیده است. 

وی اظهار داشت: متاسفانه عرضه خودرو جوابگوی تقاضای بازار نیست و برای تعادل در بازار باید نیاز بازار تامین شود که یکی از روش‌ها همان واردات خودرو  و به ویژه واردات خودروی اقتصادی است./فارس

ارسال نظر

تازه ها