کد خبر 131807

دبیر انجمن شرکت های حمل و نقل ریلی گفت: شرکت راه آهن در سانحه امروز قطار طبس مقصر است. بارها از سوی انجمن شرکت‌های حمل و نقل ریلی مشکلات راه آهن را گوشزد کرده بودیم.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، سبحان نظری درباره سانحه ریلی طبس گفت: بارها از سوی انجمن شرکت‌های حمل و نقل ریلی مشکلات راه آهن را گوشزد کرده بودیم.

وی با بیان اینکه آمار سوانح در ماه‌های اخیر رو به رشد بوده، افزود: هشدارهای لازم را به مسئولان راه آهن داده بودیم، حتی جداول و آمار آن را هم منتشر کرده بودیم و پیش بینی می‌کردیم با توجه به اینکه ساختار راه آهن در ماه‌های اخیر نامنظم شده و تیم مدیریتی، تخصص مرتبط با حمل و نقل ریلی را ندارند، سوانحی در بخش ریلی اتفاق بیفتد که متأسفانه امروز تعدادی از هموطنانمان در سانحه طبس جان باختند.

دبیر انجمن شرکت‌های حمل و نقل ریلی ادامه داد: سانحه‌ای که امروز رخ داده، به دلیل برخورد با یکی ماشین آلات نگهداری خط بوده ناشی از بی دقتی است؛ بی دقتی هم ناشی از نبود نظم در اداره راه آهن است؛ چون راه آهن دستگاهی است که متغیرهای ارتقای ایمنی در اختیار خود این دستگاه است و لذا بسیاری از عوامل مسبب حادثه را هم باید درون خود شرکت راه آهن جستجو کرد.

وی یادآور شد: اگر زمانی عابر به قطار برخورد کرد، می‌شود گفت که بی دقتی عابر بوده است اما در حادثه امروز، علت حادثه، توقف ماشین آلاتی بوده که متعلق به خود راه آهن است که یا با عنوان پیمانکار یا هر عنوان دیگری در حال بهسازی خط بوده و قطار با آن برخورد کرده است؛ بنابراین قصور را باید از درون مجموعه راه آهن دانست؛ چون ارتباطات درونی سازمانی راه آهن مناسب نیست و تیم مدیریتی راه آهن در ماه‌های اخیر، غیر متخصص و بدون تجربه هستند./مهر

ارسال نظر

تازه ها