کد خبر 131773

حمیدرضا کاشانی، رییس هیات مدیره اتحادیه سراسری مرغداران تخمگذار کشور از ابلاغ حذف عوارض گمرکی تخم مرغ خبرداد و گفت: مشکل صادرات تخم مرغ ایران در مرزها حل شد و صادرات در حال انجام است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، «حمیدرضا کاشانی» در خصوص وضعیت صادرات تخم‌مرغ افزود: طی روزهای گذشته ۳۰ تریلی تخم مرغ صادراتی در حجم بین ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ تن  به دلیل عدم ابلاغ حذف عوارض گمرکی در مرزها باقی مانده بود که با ابلاغ این بخشنامه صادرات آن در حال انجام است.

رییس هیات مدیره اتحادیه مرغداران با بیان اینکه تخم مرغ صادراتی ایران ۲۰ درصد زیر قیمت تخم مرغ صادراتی ترکیه است تصریح کرد: این محصول به کشورهای عمان، افغانستان و عراق صادر می شود.

وی با اشاره به اینکه اکنون کشور با مازاد تولید تخم مرغ روبروست اظهار داشت: افت قیمت این محصول در بازار کشور به گونه است که ۵۰ درصد آن زیر قیمت واقعی و ۳۰ درصد نیز زیر قیمت مصوب به فروش می رسد  و ادامه این روند می تواند تولید پایدار تخم مرغ را به مخاطره بیندازد.

به گزارش ایرنا، طبق آمارها چند روز قبل ۳۰ تریلی تخم مرغ به دلیل عدم ابلاغ حذف عوارض گمرکی این محصول در مرزها مانده بود.​

ارسال نظر

تازه ها