کد خبر 131750

استلانتیس به دلیل تقلب به پرداخت ۳۰۰ میلیون دلار جریمه در آمریکا محکوم شد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از رویترز، اسناد دادگاهی در آمریکا نشان می‌دهد که گروه استلانتیس برای پایان دادن به تحقیقات چند ساله وزارت دادگستری این کشور در زمینه تقلب برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای، با پرداخت حدود 300 میلیون دلار جریمه موافقت کرد.

شرکت تابعه فیات کرایسلر در آمریکا که اکنون بخشی از گروه استلانتیس محسوب می‌شود، در پی تلاش برای فرار از آلایندگی بیش از 100 هزار وانت شاسی بلند مدل رام و خودروهای شاسی بلند جیپ خود در این کشور، حدود 300 میلیون دلار جریمه پرداخت خواهد کرد.

کنت پولایت، دستیار دادستان کل ایالات متحده، در این باره گفت: فیات کرایسلر آمریکا در یک دسیسه چند ساله برای گمراه کردن سازمان‌های ناظر و مشتریان خود در ایالات متحده دست داشته است.

نانسی ادموندز، قاضی ناحیه دیترویت تاریخ اجرای حکم را 18 ژوئیه تعیین کرد. این تسویه حساب شامل 203.6 میلیون دلار جریمه ضبط دارایی و 96.1 میلیون دلار جریمه است.

به گفته دولت آمریکا، این شرکت قبلاً 311 میلیون دلار جریمه مدنی و بیش از 183 میلیون دلار به عنوان غرامت به بیش از 63000 نفر به عنوان بخشی از یک دعوی حقوقی آلایندگی خودرو پرداخت کرده بود.

فعالیت شرکت فیات کرایسلر آمریکا به مدت سه سال مشروط خواهد بود. این خودروساز باید یک بررسی اولیه از انطباق خود با قانون هوای پاک و روش‌های بازرسی و آزمایش انجام دهد و حداقل دو بررسی و گزارش دیگر نیز ارائه کند.

وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد که این شرکت نرم‌افزاری فریبنده را نصب کرده است تا از بررسی‌های نظارتی جلوگیری کند و به طور متقلبانه به خودروهای دیزلی کمک کند به استانداردهای آلایندگی مورد نیاز برسند./تسنیم

ارسال نظر

تازه ها