کد خبر 131532

طبق شیوه‌نامه ابلاغی نقل و انتقال نیروهای رسمی و پیمانی آموزش و پرورش، ثبت‌نام فرهنگیان متقاضی نقل و انتقال که از ۱۷ اردیبهشت ماه آغاز شده بود، پس‌فردا، دوشنبه، ۱۶ خرداد به پایان می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، طبق شیوه‌نامه ابلاغی نقل و انتقال نیروهای رسمی و پیمانی آموزش و پرورش، ثبت‌نام فرهنگیان متقاضی نقل و انتقال که از ۱۷ اردیبهشت ماه آغاز شده بود، پس‌فردا، دوشنبه، ۱۶ خرداد به پایان می‌رسد.

وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: فرآیند نقل و انتقال برون استانی سال تحصیلی آتی به‌صورت هماهنگ یک مرحله‌ای و پردازش نرم‌افزاری با توجه به فهرست فضلی امتیاز تایید شده متقاضیان و بر اساس جدول‌های تراز نیروی انسانی ادارات به تفکیک اداره / گروه، رشته، جنسیت و مطابق جدول زمانبندی زیر از روز ۱۷ اردیبهشت ماه آغاز شده است و تا ۱۵ تیر ادامه دارد.

فرهنگیان

ـ ثبت درخواست، تکمیل فرم امتیازبندی و بارگذاری مدارک از طریق سامانه پروفایل کارکنان به آدرس: Profile.medu.ir از ۱۷ اردیبهشت تا ۱۶خردادماه

– بررسی درخواست‌ها وتایید فرم امتیازبندی متقاضیان توسط ادارات مبدا در سامانه جامع منابع انسانی به آدرس hrm.medu.ir : از ۱۷ خرداد تا ۵ تیرماه

برخی ضوابط و مقررات ثبت درخواست انتقال

۱- انتقال دائم: نداشتن تعهد خدمت به منطقه، لازمه انتقال دائم است. بر این اساس فارغ‌التحصیلان مراکز تربیت معلم، دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی (به میزان دو برابر مدت تحصیل) و مستخدمین ماده ۲۸ (به مدت ۱۰ سال) و سایر کارکنان که تعهدی مبنی بر خدمت در مناطق مورد تعهد داده‌اند، مجاز به ثبت درخواست انتقال دائم نیستند.

۲- انتقال موقت: دارا بودن حداقل ۲ سال سنوات خدمت تجربی

نکته: از سال تحصیلی جاری، تمدید انتقال موقت به مدت سه سال مجاز است لذا اداره کل آموزش و پرورش استان مکلف است در مدت اعلام شده نسبت به تعیین تکلیف متقاضیان انتقال دائم یا ساماندهی در استان مبدا خدمتی برابر ضوابط، اقدام لازم را معمول دارد.

۳- ملاک محاسبه سابقه خدمت آموزشی تمام وقت در آموزش و پرورش، سوابق مندرج در حکم کارگزینی تا تاریخ ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ است.

۴- مدت سوابق خدمت به صورت حق‌التدریس، نهضت سوادآموزی، ماموریت به سایر دستگاه‌ها، تحصیل در مراکز تربیت معلم، تربیت دبیر، خدمت نظام وظیفه، قرارداد کار معین و … جزو سابقه خدمت برای انتقال محسوب نمی‌شود.

استثنا در انتقال

در راستای حمایت از جوانی جمعیت، سیاست‌های کلی خانواده و به‌منظور حفظ کیان و انسجام این نهاد، موافقت با انتقال موارد ذیل به شکل استثنا انجام می‌شود:

۱- انتقال زوج فرهنگی به محل خدمت همسر

۲- فرهنگیانی که همسر آنان شاغل نیروهای نظامی و انتظامی بوده و طبق امریه دستگاه مربوط (بدون درخواست خود)، منتقل شده باشند. (با تایید بالاترین مقام نظامی یا انتظامی در استان)

۳- همسر جانباز در صورت تغییر دائم محل اشتغال جانباز در همان سال با ارائه تاییدیه از مراجع ذیصلاح به استناد ماده ۱۷ آیین‌نامه اجرایی ماده ۱۳ قانون تسهیلات استخدامی و جانبازان

۴- فرهنگیانی که از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا پایان مهلت ثبت درخواست انتقال، ازدواج کرده یا صاحب فرزند شده‌اند.

۵- همکاری که خود، همسر و یا فرزند وی بیماری حاد و صعب‌العلاج داشته باشد. (با ارائه رای صریح شورای پزشکی استان در سال جاری مبنی بر عدم امکان مدارا و نداشتن امکانات و تجهیزات پزشکی در محل خدمت فعلی فرد)

انتقال مشمولین استثنا، بدون احتساب سابقه خدمت امکان‌پذیر بوده و نوع انتقال این گروه از متقاضیان در صورت داشتن شرایط بند (۱) قسمت (د) و درخواست متقاضی به صورت دائم (به استثنا مقصد کلان شهر) و در غیر این صورت موقت است.

ملاحظات

۱- در تکمیل جداول نیاز و عدم‌نیاز، به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود، تا در تراز نیروی انسانی آن اداره کل خللی ایجاد نشده و مناطق کم برخوردار (مرزی، عشایری و روستایی) با کمبود نیروی انسانی مواجه نشوند.

۲- انتقال دائم به کلان شهرهای اصفهان، اهواز، تبریز، تهران، شیراز، قم، کرج و مشهد ممنوع بوده و صرفا درخواست ماموریت (انتقال موقت) متقاضیان قابل بررسی است. لذا متقاضیان انتقال به این شهرها فقط مجاز به ارائه درخواست ماموریت (انتقال موقت) هستند. ضمنا برخورداری از تسهیلات خروج از کلان شهر، منوط به ارائه درخواست کتبی جداگانه است.

۳- ملاک بررسی وضعیت انتقال افراد در فرآیند پردازش، سمت و رشته تدریس اصلی کارکنان است. سمت و رشته تدریس اصلی، منطبق بر رسته و رشته شغلی استخدامی کارکنان است، مگر آنکه در طول خدمت، از طریق مجوز رسمی فرآیند تغییر سمت، تغییر کرده باشد. بدیهی است سمت و رشته تدریس اصلی همکاران، الزاما منطبق با پست و رشته تدریس ابلاغ سالیانه اشتغال همکاران نیست.

۴- افرادی که در سال گذشته به صورت موقت منتقل شده‌اند در صورتی که تقاضای تمدید انتقال داشته و واجد شرایط باشند مکلف هستند نسبت به ثبت درخواست خود در سامانه مربوط و ارائه مدارک و مستندات اقدام کنند.

ارسال نظر

تازه ها