کد خبر 131468

وزیر امور خارجه در گفت‌وگوی تلفنی با همتای سنگاپوری با بیان این‌که در سفر اخیر گروسی به تهران ما با روندی مثبت به توافقی مرضی الطرفین رسیدیم، گفت: مداخلات سیاسی در امور فنی آژانس را کاملا غیرسازنده می‌دانیم.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (پنجشنبه) ۱۲ خرداد ماه در گفت‌و‌گوی تلفنی با «ویویان بالاکریشنان» وزیر امور خارجه سنگاپور در خصوص روابط دوجانبه و برخی مسائل و تحولات مورد علاقه دو طرف در عرصه بین‌المللی بحث و تبادل نظر کرد.

 وزیر امور خارجه با اشاره به تعیین و حضور سفیر ایران در سنگاپور و مثبت ارزیابی کردن روند مناسبات دو کشور، بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای توسعه مناسبات تأکید کرد.

امیرعبداللهیان در خصوص بحران اوکراین بار دیگر توقف جنگ و دیپلماسی و گفت‌و‌گو را راه‌حل مناسب برای پایان این بحران خواند.

 

* مداخلات سیاسی در امور فنی آژانس را کاملا غیرسازنده می‌دانیم

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان در پاسخ به پرسش همتای سنگاپوری خود، با اشاره به ضرورت خاتمه یافتن فضاسازی‌های تصنعی و غیر سازنده در نشست پیش روی حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، تأکید کرد: روند همکاری‌های فنی آژانس و سازمان انرژی اتمی و تایید مکرر صلح آمیز بودن برنامه هسته‌ای ایران از سوی آژانس را نمی‌توان به یک باره با یک اعمال نظر شتاب‌زده سیاسی وارونه جلوه داد.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: در سفر اخیر گروسی به تهران ما با روندی مثبت به توافقی مرضی الطرفین رسیدیم. مداخلات سیاسی در امور فنی آژانس را کاملا غیرسازنده می‌دانیم. 

* توافق در دسترس است اگر همه طرف‌ها به دیپلماسی و تعهدات پایبند باشند

امیرعبداللهیان در این گفت‌وگوی تلفنی درباره مذاکرات وین نیز به جدی بودن جمهوری اسلامی ایران برای رسیدن به یک توافق خوب، پایدار و قوی اشاره و تأکید کرد: توافق در دسترس است؛ اگر همه طرف‌ها با واقع بینی به دیپلماسی و تعهدات و نه تهدید، پایبند باشند.

بالاکریشنان وزیر امور خارجه سنگاپور نیز در این گفت‌و‌گوی تلفنی با رو به رشد ارزیابی کردن مناسبات بین دو کشور و عبور سنگاپور از بحران کرونا، بر آمادگی کشورش برای توسعه و گسترش بیش از پیش روابط در همه عرصه ها به خصوص در زمینه‌های مورد اهتمام مشترک تأکید کرد.

وزیر امور خارجه سنگاپور همچنین از امیرعبداللهیان برای سفر به این کشور دعوت کرد و مناسبات دو کشور را حائز اهمیت خواند.

ارسال نظر

تازه ها