کد خبر 131433

طبق گزارش یک شبکه تلویزیونی در هلند، با وجود قطع گاز روسیه به این کشور، چند شرکت هلندی همچنان از روسیه گاز می خرند.

به گزارش بااقتصاد، به نقل از راشا تودی، یک شبکه تلویزیونی در کشور هلند اعلام کرده است که با وجود قطع صادرات گاز روسیه به این کشور همچنان چند شرکت گاز هلندی به خرید محصولات انرژی از روسیه ادامه می‌دهند.

به گفته شبکه تلویزیونی ان‌اواس هلند پس از قطع گاز روسیه به هلند هنوز چند شرکت انرژی در این کشور گاز روسیه را به روبل خریداری می‌کنند. گازپروم چند ساعت پیش اعلام کرد که به خاطر عدم پرداخت بهای گاز روسیه توسط شرکت هلندی گازترا صادرات گاز به این کشور را قطع کرده است.

به گفته شبکه هلندی چند شرکت هلندی مثل اسنت (Essent) و انیکو (Eneco) و یونیپر (Uniper) همچنان به خرید گاز روسیه ادامه می‌دهند.

یک سخنگوی وزارت امور اقتصادی و آب و هوا در هلند اعلام کرد که این وزارتخانه تخمین می‌زند این کشور سالانه حدود 6 میلیارد متر مکعب گاز روسیه را خریداری می‌کند.  این سخنگو گفت در حال حاضر نمی‌توان تخمین زد چقدر از گاز روسیه وارد کشور هلند می‌شود.

در اواخر آوریل، گازپروم صادرات گاز به بلغارستان و لهستان را به حالت تعلیق درآورد و در ماه می گاز فنلاند نیز قطع شد. گاز دانمارک نیز پس از خودداری پرداخت بهای گاز روسیه به روبل قطع شد./ ایرنا

 

ارسال نظر

تازه ها