کد خبر 131323

عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری از پیوستن ۷۰ روستا در هفته پایانی اردیبهشت به شبکه ملی اطلاعات خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در هفته پایانی اردیبهشت‌ماه با اتصال ۷۰ روستا به اینترنت، دسترسی بیش از ۱۷ هزار نفر به ارتباطات پایدار و با کیفیت مهیا شد.

عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز (سه‌شنبه) در پست اینستاگرامی خود نوشت: در هفته پایانی اردیبهشت‌ماه، در سراسر ایران ۷۰ روستا به شبکه ملی اطلاعات پیوستند.

زارع‌پور افزود: به واسطه این اتصال در مجموع چهار هزار و ۹۶۶ خانوار با بیش از ۱۷ هزار نفر جمعیت از ارتباطات پایدار و پرسرعت برخوردار شدند.

وی خاطرنشان‌ کرد: باید به عهدمان در اتصال همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور به شبکه ملی اطلاعات تا پایان امسال عمل کنیم.

او تاکید کرد: نیاز به حمایت دولت و مجلس و مشارکت مردم داریم. ان‌شالله پیش روستاییان عزیز رو سفید خواهیم شد. این مسیر ادامه خواهد داشت.

سال گذشته اعلام شد ۹۸.۸ درصد جمعیت روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور به اینترنت متصل هستند، اما بر اساس معیار جدیدی که وزارت ارتباطات برای متصل بودن روستاها به اینترنت مدنظر قرار داده است، میانگین اتصال روستاها به اینترنت به حدود ۸۰ درصد رسید.

بر اساس معیارهای جدید که اینترنت باکیفیت و پایدار را مدنظر قرار می‌داد، برخی روستاها از فهرست روستاهای متصل خارج شدند تا مشکلات آن‌ها در دسترسی مناسب به اینترنت رفع شود.

جدیدترین آمار برخطی که در سامانه «دیار» موجود است، حکایت از اتصال بیش از ۸۶ درصد از روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور به اینترنت دارد.

جمعیت روستایی ایران اکنون از ۲۰ میلیون نفر عبور کرده و در ۳۹ هزار روستای کشور پنج میلیون و ۹۰۳ هزار و ۶۴۵ خانوار زندگی می‌کنند. ۳۴ هزار و ۸۷۹ روستا به شبکه ملی اطلاعات و ۳۳ هزار و ۷۹ روستا به تلفن ثابت روستایی متصل هستند./ایرنا

ارسال نظر

تازه ها