کد خبر 131314

رئیس سازمان نظام مهندسی کشور گفت: متاسفانه سازمان نظام مهندسی برای نظارت و بررسی متروپل صورت رسمی در این چرخه نبوده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، رئیس سازمان نظام مهندسی کشور گفت: متاسفانه سازمان نظام مهندسی برای نظارت و بررسی متروپل صورت رسمی در این چرخه نبوده است.

حمزه شکیب گفت: در حال حاضر هزار ساختمان بلند داریم، اما متاسفانه از آن‌ها به صورت مناسب و درست نگهداری نمی‌شود و باید دستورالعملی آماده مکانیزم ریزش در نظر گرفته شود.

به گفته رئیس سازمان نظام مهندسی کشور، ایران در حوزه علم ساختمانى جزو ۵ کشور اول جهان است، اما چنین علم و دانشی اجرا و پیاده سازی نمی‌شود، ما باید به سمت استاندارد سازی حرکت کنیم؛ آمار می‌گوید ۳۰ درصد هزینه‌ها برای اسکلت ساختمان به کار می‌رود و ۷۰ درصد باقی مانده صرف هزینه‌های دیگر می‌شود.

او گفت: احداث ساختمان متروپل قبل از دریافت پروانه ساخت بوده است و متروپل به صورت عجیبی ساخته شده این فرد آنقدر قدرت داشته که بعد از ساخت و ساز اقدام به دریافت پرونده کرده است. این ساختمان پرونده ندارد و نفوذ به قدری بوده که درباره این پروژه بزرگ اصلا پرونده آن در معاونت مربوطه مشاهده نشده است.

احسان عباسپور فرماندار آبادان صبح امروز در جمع خبرنگاران در محل ساختمان متروپل اظهار داشت: با تلاش گروه‌های جست‌وجو پیکر یکی دیگر از شهروندان حادثه متروپل از زیر آوار بیرون کشیده شد.

سخنگوی حادثه ساختمان متروپل آبادان تعداد کشته شدگان در حادثه متروپل را تا صبح سه شنبه ۳۴ نفر عنوان  کرد و ادامه داد: ‌ تلاش برای یافتن تمامی پیکرهای زیر آوار توسط گروه‌های امدادی ادامه دارد.

فرماندار ویژه آبادان گفت: همچنین ۳۷ نفر از شهروندان در این حادثه مصدوم شدند که ۳۵ نفر پس از مداوا از بیمارستان مرخص و دو نفر نیز برای مداوای بیشتر در بیمارستان بستری هستند.

 

ارسال نظر

تازه ها