کد خبر 131268

اولاف شولتز، صدراعظم آلمان طی اظهاراتی اذعان کرد که تحریم های ضد روسی برای اقتصاد آلمان هزینه داشته است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از خبرگزاری تاس، اولاف شولتز، صدراعظم آلمان روز یکشنبه در سخنرانی خود در افتتاحیه نمایشگاه تجاری هانوفر اذعان  کرد که تحریم های ضد روسی برای اقتصاد آلمان هزینه داشته است.

شولز گفت: آنها (تحریم‌ها) به شدت به رهبری روسیه و اقتصاد روسیه ضربه می‌زنند و هر روز این ضربه سخت‌تر و سخت‌تر می‌شود. در عین حال، ما تلاش می‌کنیم تا اطمینان پیدا کنیم که آنها (تحریم‌ها) به ما و شرکای ما در اروپا بیشتر از روسیه ضربه نزند.

وی ادامه داد: این خوب است که کسب و کارها از این سیاست حمایت می کنند. من می دانم که (این موضوع) برای بسیاری از شرکت ها ضرر اقتصادی به همراه دارد. ما سعی می کنیم با کمک وام ها، حق بیمه‌ها و بسته های کمکی هدفمند از آسیب جدی تر جلوگیری کنیم.

صدراعظم آلمان گفت: با این وجود، ضررها هنوز در واقعیت ادامه دارند. اما من می گویم که این ضررها بسیار کمتر از بهایی است که در صورت موفقیت (ولادیمیر) پوتین باید بپردازیم.

وی تأکید کرد که هدف آلمان این بوده است که درگیری نظامی در اوکراین هر چه زودتر پایان یابد.

بر اساس این گزارش، در تاریخ 24 فوریه، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، در واکنش به درخواست کمک از سران جمهوری‌های دونباس، عملیات نظامی ویژه ای را علیه اوکراین آغاز کرد. وی تاکید کرد که مسکو هیچ برنامه ای برای اشغال سرزمین های تحت حاکمیت اوکراین ندارد، بلکه هدف آن غیرنظامی کردن این کشور است.

ایالات متحده و متحدانش با تحریم های شدید به این حملات پاسخ دادند و ارسال تسلیحات به کی‌یف را افزایش دادند.

ارسال نظر

تازه ها