کد خبر 131203

انجمن جهانی تولید فولاد از تولید بیش از ۹ میلیون تن فولاد در ایران طی چهار ماهه نخست سال جاری میلادی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، انجمن جهانی تولید فولاد در جدیدترین گزارش خود از کاهش 7.1 درصدی تولید فولاد جهان طی چهار ماهه نخست سال جاری میلادی خبر داد.

تولید فولاد جهان در ماه‌های ژانویه تا آوریل به 619.1 میلیون تن رسیده است که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش 7.1 درصدی داشته است. تولید فولاد جهان در چهار ماهه سال قبل 666.4 میلیون تن اعلام شده بود.

بر اساس این گزارش تولید فولاد ایران نیز در چهار ماهه سال جاری میلادی 8.9 درصد کاهش یافته و به 9.1 میلیون تن رسیده است. ایران در مدت مشابه سال قبل 9.98 میلیون تن فولاد تولید کرده بود.

ایران با وجود کاهش تولید، توانسته است جایگاه خود به‌عنوان دهمین تولیدکننده بزرگ فولاد جهان را طی این دوره حفظ کند.

چین با تولید 336.2 میلیون تنی بزرگ‌ترین تولیدکننده فولاد جهان در چهار ماهه 2022 بوده است. تولید فولاد چین نیز در این دوره 10.3 درصد افت داشته است.

هند، ژاپن، آمریکا، روسیه، کره جنوبی، آلمان، ترکیه و برزیل به ترتیب دومین تا نهمین تولیدکنندگان بزرگ فولاد جهان در چهار ماهه سال جاری میلادی بوده‌اند.

تولید فولاد آمریکا نیز طی این مدت 1.7 درصد کاهش یافته و به 27.1 میلیون تن رسیده است. برزیل با تولید 11.6 میلیون تن فولاد یک پله بالاتر از ایران و در رده نهم قرار گرفته است. تولید فولاد برزیل نیز طی این مدت 1.7 درصد کاهش داشته است.

ارسال نظر

تازه ها