کد خبر 131175

مدیرعامل ایران خودرو گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌ انجام شده، امیدواریم تا ماه آینده با حضور وزیر صمت در آذربایجان، سمند برای همیشه از خط تولید خارج شود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، مهدی خطیبی امروز در حاشیه مراسم بازدید وزیر صنعت،‌معدن و تجارت از  ایران‌خودرو  با تأکید بر اینکه از ابتدای خرداد ماه تولید خودروهای ناقص از فرآیند تولید خارج شده است، گفت: از این به بعد خودروهای تولیدی ما به صورت کامل تولید خواهد شد. بر این اساس خودروهای تولیدی به صورت 100درصد حمل و تحویل به مشتری می شود.

وی افزود: به طور متوسط روزانه 2500 دستگاه در ایران‌خودرو تولید می‌شود و بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته سیر تولید صعودی خواهد بود و تلاش می‌کنیم تا تولید خودرو به 2900 دستگاه در روز برسانیم.

مدیرعامل ایران خودرو با اشاره به اینکه ظرف چند روز آینده با تأمین فرمان هیدرولیکی خودروی تارا روزانه 150 دستگاه به تولیدات اضافه می‌شود ، گفت: با فرآیند عبور مستقیم تولید خودرو حدود 80 درصد از مشکلات ایران‌خودرو حل خواهد شد. البته در مجموع سیستم ایران‌خودرو برای تولید خودروهای ناقص قفل شده است.

خطیبی تصریح کرد: در مجموع 26 هزار دستگاه ناقص در ایران‌خودرو وجود دارد که 18 هزار دستگاه آن مربوط به سمند سورن در تبریز است که بعد از تعطیلات تابستانی اعلام می کنیم که تعداد خودروهای ناقص در کل سایت‌های ما حذف شده و دیگر هیچ خودروی ناقصی به آن اضافه نخواهد شد.

  مدیرعامل ایران خودرو با اشاره به اینکه بر اساس مصوبه شورای عالی استاندارد ایران‌خودرو از سه ماه قبل اعلام کرد: سمند و پژو 405 از خط تولید ایران‌خودرو خارج خواهد شد، گفت: ‌البته این خودروسازی تعهد دارد تا 9 هزار دستگاه سمند به تاکسیرانی تحویل دهد که برای عمل به آن برنامه تعریف شده تا بر اساس اقدامات سختگیرانه‌ای که در مورد تولید این 9 هزار دستگاه وجود دارد، قطعاً این تعداد خودرو با کیفیت‌تر از تولیدات قبل خواهد بود.

خطیبی تصریح کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌ انجام شده، امیدواریم تا ماه آینده با حضور وزیر صمت در آذربایجان، سمند برای همیشه از خط تولید خارج شود.

ارسال نظر

تازه ها