کد خبر 131138

معاون اجتماعی و پیشگیری رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: عاملان زنده به گور کردن چندین هزار جوجه زنده تحت تعقیب کیفری هستند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، ویدئویی در حال انتشار در فضای مجازی است که بر اساس آن صاحب یک مرغداری در اردبیل، به‌دلیل کمبود و گرانی نهاده‌های تولید و دان مرغ، مجبور به معدوم کردن هزاران قطعه جوجه شده است.

در این خصوص معاون اجتماعی و پیشگیری رئیس کل دادگستری استان اردبیل به مهر گفت: عاملان این اقدام در استان تحت تعقیب کیفری هستند.

جلال آفاقی به دنبال اقدام غیرقانونی و غیر شرعی یکی از واحدهای پرورش مرغ در اردبیل در دفن چندین هزار جوجه زنده که تصاویر آن در فضای مجازی بازتاب گسترده‌ای داشته و در حال انتشار است، افزود: دادستانی اردبیل به‌صورت مستقیم به این موضوع ورود پیدا کرده و تا تشخیص عامل یا عاملان این اقدام بررسی‌ها را ادامه می‌دهد.

آفاقی این عمل را غیرشرعی، غیراخلاقی و غیرقانونی دانست و ادامه داد: تصمیم دستگاه قضائی استان برای مجازات سنگین عامل یا عاملین این عمل مجرمانه قطعی است.

وی با یادآور شدن حقوق حیوانات، این عمل را از جنبه اقتصادی نیز به‌ویژه در شرایط تورم و گرانی فعلی، به نوعی اخلال در نظام اقتصادی و تضییع حقوق مردم عنوان کرد و از متولیان امر در سازمان‌های اداری مرتبط خواست اقدامات پیشگیرانه لازم را از تکرار موارد مشابه انجام دهند.

 

ارسال نظر

تازه ها