کد خبر 131068

لاوروف در مصاحبه با روسیا الیوم گفت رهبران غربی خودشان را استثنایی می دانند و توهم خود بزرگ بینی و ترس های غیرمنطقی بر روی آنها تاثیر گذاشته است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، لاوروف در مصاحبه با روسیا الیوم گفت رهبران غربی خودشان را استثنایی می دانند و توهم خود بزرگ بینی و ترس های غیرمنطقی بر روی آنها تاثیر گذاشته است.

وزیر خارجه روسیه در این مصاحبه که روز چهارشنبه انجام شده اما به تازگی انتشار یافته، تاکید کرد: می دانیم دوستان غربی ما فوبیاها و عقده های بسیاری دارند. آنها عقده برتری و لغزش ناپذیری دارند و معتقدم آنها مقداری پارانویا (کج خیالی) نیز دارند.  

او با اشاره به گروه‌ها و سازمان‌های یکپارچه‌سازی اقتصادی منطقه‌ای که روسیه در آن مشارکت دارد، توضیح داد: هر فرآیندی که غرب را در بر نمی‌گیرد و غرب آن را کنترل نمی‌کند، غربی ها آن را به عنوان مخالف و چالشی برای سلطه خود تلقی می‌کنند. وقت آن است که آنها این عادت را ترک کنند.

این اظهارات در حالی بیان شد که مسکو ضمن مخالفت با ایالات متحده و متحدانش، آنها را متهم به تحمیل اراده شان به سایر کشورها از طریق روش‌های ناپسند می‌کند. دیپلمات ارشد روسیه در این باره گفت که تلاش برای مجازات روسیه با تحریم های اقتصادی و انزوای دیپلماتیک که واشنگتن می خواهد تمام جهان را در آن دخیل کند، آخرین نمونه از تحمیل اراده غرب است.

وزیر خارجه روسیه افزود: وقاحت اتحاد آنگلوساکسون حد و مرزی ندارد و ما هر روز تصدیقی از آن می‌یابیم. غرب هر روز نمایندگان و فرستادگان خود را بدون استثناء به هر پایتختی می‌فرستد تا اولتیماتوم بدهد و باج گیری کند.

لاوروف ابراز خرسندی کرد که اغلب کشورها در آسیا، آفریقا و آمریکا لاتین در برابر این فشار مقاومت می کنند. وی ادامه داد: این کشورها نمی خواهند کرامت ملی خود را به خطر اندازند و همانند خدمتکار به نیابت از غرب خدماتی را انجام دهند.

وزیر خارجه روسیه در بخش دیگری از اظهارات خود به سیاست‌های غرب اشاره کرد و گفت: بیش از ۵۰۰ سال است که غرب نظر خود را به کرسی نشانده، مستعمره و قوانین خود را ایجاد کرده است. 

لاوروف ادامه داد: اگر به مرزهای ترسیم شده در کشورهای آفریقایی توجه کنیم، غرب با استفاده از خط‌کش و مداد مرزها را ترسیم کرد. غرب می‌خواهد به این وضعیت ادامه دهد اما شکست خواهد خورد. 

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها