کد خبر 130990

وزارت خزانه‌ داری آمریکا اعلام کرد، مقامات دولت بایدن برای مذاکره با مقامات و مدیران صنعت خصوصی هند با هدف فشار بر دهلی نو برای نخریدن نفت روسیه سفر کردند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، وزارت خزانه‌ داری آمریکا اعلام کرد، مقامات دولت بایدن برای مذاکره با مقامات و مدیران صنعت خصوصی هند با هدف فشار بر دهلی نو برای نخریدن نفت روسیه سفر کردند.

واشنگتن تلاش می‌کند تا مانع افزایش خرید نفت روسیه از سوی هند شود.

سخنگوی وزارت خزانه داری آمریکا گفت، الیزابت روزنبرگ، دستیار وزیر در امور تامین مالی تروریسم و جرایم مالی روز پنج شنبه به دهلی نو و بمبئی خواهد رفت.

یک مقام ارشد آمریکایی دیگر 31 مارس به رویترز گفته بود، افزایش چشمگیر خرید نفت روسیه از سوی هند، دهلی نو را با «ریسک بزرگی» مواجه می‌کند.

سخنگوی وزارت خزانه داری آمریکا مدعی شد، سفر روزنبرگ یکی از بخش های تلاش‌های گسترده تر دولت بایدن برای حمایت از شرکا و متحدان در سراسر جهان به منظور گفتگو با مقامات و صنعت در مورد اجرای تحریم‌های ایالات متحده و کنترل صادرات است.

گفت‌وگو با آن بخشی از جهان که شرکای محکم آمریکا در سایر موضوعات هم هستند، اهمیت دارد و مطمئن شویم که در مورد رژیم تحریم‌های ما در ارتباط نزدیک هستیم و برای سرکوب هرگونه فرصت‌‌های فرار یا فعالیت‌های فرار (از تحریم‌ها) با یکدیگر همکاری می‌کنیم.»

هند، سومین واردکننده نفت خام در جهان است که در ماه آوریل، پس از اینکه پالایشگاه های این کشور به نفت بسیار تخفیف دار روسیه روی آوردند، خرید نفت از روسیه را به 277 هزار بشکه در روز افزایش داد؛ این رقم در ماه مارس 66 هزار بشکه بود.

تحریم‌های کنونی آمریکا علیه روسیه مانع از خرید نفت روسیه توسط سایر کشورها نمی‌شود، اما مقامات دولت بایدن به اصطلاح تحریم‌های ثانویه را در نظر گرفته‌اند که می‌تواند این خریدها را محدود کند.

قرار است، روزنبرگ با مقامات دولت هند و بخش خصوصی و شرکت‌های دولتی پالایشی و سایر کسب و کارهای هندی در مورد این تحریم‌ها و امنیت غذایی گفت‌وگو کند./فارس

ارسال نظر

تازه ها