کد خبر 130898

رئیس جمعیت هلال احمر از افزایش شمار جانباختگان حادثه ریزش ساختمان متروپل آبادان به ۱۱ نفر خبر داد و گفت:‌تعداد مصدومان این حادثه به ۳۹ نفر افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، پیرحسین کولیوند، رئیس جمعیت هلال احمر از افزایش شمار جانباختگان حادثه ریزش ساختمان متروپل آبادان به ۱۱ نفر خبر داد و گفت:‌تعداد مصدومان این حادثه به ۳۹ نفر افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه متاسفانه حجم آوار پایدار نیست و این وضعیت شرایط را برای امدادگران دشوار کرده است، تصریح کرد:‌ ساختمان مجاور متروپل تخلیه شده است و با توجه به شرایط موجود، امدادرسانی از چند جبهه در حال انجام است.

کولیوند با اشاره به اینکه تعداد زیادی از نیروهای جمعیت هلال احمر خوزستان در محل حادثه حاضر هستند، افزود: هدف نخست ما برداشتن آوار است تا به زیرزمین دسترسی پیدا کنیم تا اگر فردی زیر آوار مانده بیرون کشیده شود.

شرایط سخت امدادرسانی در متروپل

مجتبی خالدی، درباره آخرین وضعیت محل ریزش ساختمان ۱۰ طبقه متروپل آبادان اظهار کرد: وضعیت حادثه بسیار پیچیده است و ساختمان نیز ناپایدار است و ممکن است تکه هایی از ساختمان دچار ریزش شوند.

وی ادامه داد:‌ شاهدان عینی اظهار می‌کنند که تا ۵۰ نفر زیر آوار هستند. طی این حادثه ۱۰ طبقه روی یک دیگر پرس شدند و همین موضوع عملیات آواربرداری را دچار پیچیدگی های خاصی می‌کند. متاسفانه عملیات دشوار است و هر چه می‌گذرد نیز شانس از دست دادن افراد را از دست می‌دهیم. بنابراین باید همزمان با سرعت اقدام کنیم.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: در جریان امدادرسانی به این حادثه یکی از امدادگران دچار مصدومیت جزیی شد که آوار روی سرش سقوط کرد، متاسفانه شرایط ناپایدار است و خانواده افراد مفقود شده نیز در محل حضور دارند. حضور این افراد نیز در محل  توصیه نمی‌شود./ایسنا

ارسال نظر

تازه ها