کد خبر 130824

در دو ماهه امسال؛

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی، اعلام کرد: حدود ۷۵۰ هزار تن انواع کودهای کشاورزی طی دو ماهه ابتدای امسال در تمامی استان‌ها توزیع شد.

به گزارش بااقتصاد، به نقل از روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی، حمید رسولی، اظهار کرد: در سال جاری با وجود چالش‌های بین‌المللی در حوزه تامین نهاده‌های کشاورزی، تاکنون بیش از یک و نیم میلیون تن انواع کودهای ازته، فسفاته و پتاسه توسط شرکت خدمات حمایتی کشاورزی تامین شد و طی دو ماه فروردین و اردیبهشت، حدود ۷۵۰ هزار تن به کشاورزان سراسر کشور اختصاص یافت.

رسولی همچنین به میزان ذخیره استراتژیک کودهای کشاورزی اشاره کرد و گفت: ذخیره کودی کشور به بیش از ۵۰۰ هزار تن انواع کودهای کشاورزی رسیده است که ذخیره مطمئن و قابل اتکایی برای کشور است.

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی با بیان این که برنامه ابلاغی سال جاری، حدود سه و نیم میلیون تن است، اظهار امیدواری کرد که با برنامه‌ریزی مناسب و تمهیدات لازم، برنامه ابلاغی به طور کامل اجرا شود.

وی افزود: با توجه به استقبال کشاورزان از مصرف کودهای فسفاته و پتاسه در سال جاری، امسال، سال پرمصرفی را در بخش کودهای کشاورزی شاهد خواهیم بود.

 

 

ارسال نظر

تازه ها