کد خبر 130612

مقام های شیکاگو اعلام کردند که در تازه ترین رخداد خشونت مسلحانه در آمریکا که پنجشنبه شب رخ داد، دستکم یک نفر جان باخته و پنج نفر دیگر به شدت زخمی شده و بیمارستان انتقال داده شده اند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از تارنمای شیکاگوتریبیون؛ سخنگوی آتش نشانی شیکاگو گفته که حال همه زخمی ها و مصدومان این حادثه، وخیم است.  
سخنگوی پلیس شیکاگو گفته که هنوز هیچ فرد مظنونی دستگیر نشده و انگیزه و عامل این تیراندازی نیز شناخته نشده است.

گروه غیردولتی بایگانی خشونت مسلحانه اعلام کرده که مرگ و میر ناشی از سلاح گرم در آمریکا در سال ۲۰۲۱ نسبت به سال ۲۰۲۰ افزایش یافته و در سال ۲۰۲۱، ۲۰ هزار و ۷۲۶ مورد مرگ ناشی از سلاح گرم بدون احتساب خودکشی با اسلحه، در آمریکا ثبت شده است.

بر اساس ارزیابی این گروه؛ موارد خشونت مسلحانه در آمریکا در سال ۲۰۲۱ شامل ۶۹۳ مورد تیراندازی دسته جمعی است که  ۷۰۲ کشته و بیش از ۲۸۰۰ زخمی بر جای گذاشته است.

بنا بر آمار سی ان ان، برای هر ۱۰۰ آمریکایی بطرز باورنکردنی حدود ۱۲۰ قبضه اسلحه وجود دارد که برای جهانیان این موضوع باور کردنی نیست. شمار دقیق سلاح‌هایی که دراختیار شهروندان آمریکایی قرار دارد به خاطر عواملی مانند، فروش غیرقانونی و سلاح‌های ثبت نشده مشخص نیست، اما بنا بر داده‌های «اسمال آرمز سُروی» برآورد می‌شود که آمریکایی‌ها از ۸۵۷ میلیون قبضه سلاح قابل دسترس برای افراد غیر نظامی در جهان، ۳۹۳ میلیون قبضه از این سلاح‌ها را در اختیار دارند.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها