کد خبر 130515

پیوتر تولستوی، نایب رئیس پارلمان روسیه اعلام کرد که دوما در حال برنامه ریزی برای بررسی خروج احتمالی این کشور از سازمان تجارت جهانی (WTO) و سازمان بهداشت جهانی (WHO) است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، پیوتر تولستوی، نایب رئیس پارلمان روسیه، اعلام کرد که دوما در حال برنامه ریزی برای بررسی خروج احتمالی این کشور از سازمان تجارت جهانی (WTO) و سازمان بهداشت جهانی (WHO) است.

تولستوی روز سه‌شنبه گفت: وزارت خارجه (روسیه) فهرستی از این توافق‌نامه‌ها را به دومای ایالتی ارسال کرد و ما به همراه شورای فدراسیون (مجلس علیا) در حال برنامه‌ریزی برای ارزیابی آنها و سپس خروج از آن‌ها هستیم.

نایب رئیس مجلس روسیه همچنین تأکید کرد که این کشور قبلا عضویت خود را در شورای اروپا لغو کرده است و خروج از سازمان تجارت جهانی و بهداشت جهانی در مرحله بعدی قرار دارد.

وی گفت: روسیه از شورای اروپا خارج شد، اکنون گام بعدی خروج از سازمان تجارت جهانی و سازمان جهانی بهداشت است که تمامی تعهدات خود را در رابطه با کشور ما نادیده گرفته‌اند.

تولستوی اضافه کرد که از دولت (روسیه) انتظار می رود درباره تعهدات و معاهدات بین‌المللی که در حال حاضر هیچ منفعتی ندارد و بلکه مستقیماً به کشور آسیب می زند، تجدید نظر کند.

در ماه آوریل، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه اعلام کرد که محدودیت‌های «غیرقانونی» اعمال شده بر شرکت‌های روسی توسط کشورهای غربی با قوانین سازمان تجارت جهانی مغایرت دارد و به دولت خود دستور داد تا استراتژی روسیه در این سازمان را تا اول ژوئن به‌روزرسانی کند.

این تصمیم در بحبوحه تحریم های گسترده غرب علیه مسکو به دلیل عملیات نظامی این کشور در اوکراین در اواخر فوریه اتخاذ شد.

از آن زمان، روسیه هدف حدود 10 هزار تحریم هدفمند قرار گرفته است که آن را به تحریم‌ زده‌ترین کشور جهان تبدیل کرده است.

ارسال نظر

تازه ها