کد خبر 130407

وزیر خارجه آلمان خبر از آماده‌سازی ششمین‌بسته تحریمی علیه روسیه ظرف مدت کوتاهی داده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، علی‌رغم هشدار مسکو به کشورهای غربی و آمریکا درباره افزایش تحریم‌ها علیه این کشور، برلین می‌گوید که بسته تحریمی ضد روسی جدیدی در چند روز آینده نهایی می‌شود.

«آنالنا بائربوک» وزیر امور خارجه آلمان امروز دوشنبه گفت، اتحادیه اروپا برای دستیابی به توافق بر سر بسته ششم تحریم‌ها علیه روسیه به چند روز دیگر زمان نیاز دارد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، بائربوک هنگام ورود به نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل به خبرنگاران توضیح داد: «به عنوان کشور آلمان می‌دانیم که این [تحریم نفت روسیه] گام آسانی نیست. برخی مسائل هنوز باید حل شود و امروز این اتفاق نخواهد افتاد».

وی درباره بسته ششم تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه افزود: «اما من مطمئن هستم که در روزهای آینده به توافق دست خواهیم یافت».

پیش از این نیز وزارت خارجه آلمان با اشاره به توافق کشورهای عضو ناتو برای کمک به اوکراین، گفت تا زمانی که لازم باشد این حمایت نظامی ادامه می‌یابد. (جزئیات بیشتر)

 وزرای امور خارجه ۳۰ کشور عضو ناتو در حال برگزاری مذاکراتی در بروکسل هستند که تمرکز آن بر درخواست عضویت دو کشور شمال اروپا بود. درخواست رسمی آن‌ها برای پیوستن به ناتو ظرف چند روز آینده انتظار می‌رود. 

روسیه در تاریخ ۲۴ فوریه (پنجم اسفند ماه) اعلام کرد به درخواست کمک جمهوری‌های لوهانسک و دونتسک برای دفاع در مقابل حملات اوکراین، عملیات نظامی خود را در این کشور آغاز می‌کند و هدف آن‌ را محافظت از افرادی عنوان کرد که برای مدت هشت سال در معرض قلدری و نسل‌کشی رژیم کی‌یف بوده‌اند. آنطور که پوتین گفته هدف خلع سلاح و نازی‌زدایی اوکراین است و می‌خواهد تمامی مجرمان جنگی مسئول ارتکاب جرایم خونین علیه غیرنظامیان دونباس را محاکمه کند./فارس

 

ارسال نظر

تازه ها