کد خبر 130403

رئیس‌جمهور روسیه در خصوص مسئله پیوستن فنلاند و سوئد به ناتو، گفت روسیه با این کشورها مشکلی ندارد و ورود آن‌ها به این ائتلاف نظامی غربی تهدیدی ایجاد نمی‌کند، اما باعث پاسخ و اقدامات واکنشی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه در خصوص مسئله پیوستن فنلاند و سوئد به ناتو، گفت روسیه با این کشورها مشکلی ندارد و ورود آن‌ها به این ائتلاف نظامی غربی تهدیدی ایجاد نمی‌کند، اما باعث پاسخ و اقدامات واکنشی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، رئیس‌جمهور روسیه افزود: ناتو از سیاست ژئوپلیتیک خود پا را فراتر گذاشته و سعی می‌کند بر سیاست مناطق دیگر تأثیر بگذارد، این مستلزم توجه ما است. او همچنین گفت که روس‌هراسی دیوانه‌وار در غرب در حال گسترش است.

پوتین در اشاره به عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین که وی هدف از آن را خلع سلاح و نازی‌زدایی این کشور اعلام کرده، گفت: نئونازیسم مدتهاست که در اوکراین بیداد می‌کند، غرب چشمان خود را بر این امر بسته و تشویق هم می‌کند. در هیچ کجا به اندازه اوکراین نازیسم در سطح دولتی تشویق نمی‌شود.

رئیس‌جمهور روسیه در بخش دیگری از سخنانش در خصوص آزمایشگاه‌های بیولوژیکی گفت ارتش روسیه شواهدی از اقدام آمریکا در انجام آزمایش با ویروس‌ها در آزمایشگاه‌های بیولوژیکی در خاک اوکراین کشف کرد. این اسناد در آزمایشگاه‌هایی که به عنوان بخشی از عملیات نظامی ویژه روسیه ضبط شده، کشف شد.

به گفته ولادیمیر پوتین، هدف اصلی آزمایشگاه‌های بیولوژیکی با بودجه ایالات متحده در جمهوری‌های شوروی سابق، جمع‌آوری مواد بیولوژیکی و مطالعه الگوهای انتشار ویروس‌ها بوده است.

ارسال نظر

تازه ها