کد خبر 130338

وزیر امور خارجه آلمان اعلام کرد که کشورهای عضو پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) تا هر زمانی که لازم باشد، به کمک‌های نظامی خود به اوکراین ادامه خواهند داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از خبرگزاری فرانسه، آنابلا بائرباک در اجلاس مجازی ناتو در برلین گفت: کشورهای عضو ناتو آماده هستند تا کمک‌های نظامی خود به اوکراین را ادامه دهند تا به این کشور برای پاسخ به تهاجم روسیه تا هر زمانی که لازم باشد، کمک کنند.

کشورهای آلمان، رومانی و کرواسی اعلام کردند در صورتی که فنلاند و سوئد خواهان پیوستن به این پیمان باشند، از این درخواست حمایت خواهند کرد. ینس استولنبرگ دبیرکل ناتو نیز درباره مخالفت ترکیه با الحاق این دو کشور به ناتو گفت که اطمینان دارد راهی برای ایجاد اجماع در این رابطه پیدا خواهد شد و به طور مرتب با مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه در تماس است.

این در حالی است که همزمان رییس جمهور و دولت فنلاند اعلام کردند که این کشور بدنبال اعلام درخواست رسمی خود برای الحاق به ناتو است. روسیه به شدت نسبت به عضویت فنلاند در ناتو واکنش نشان داده ولی ۳۰ کشور عضو این پیمان آماده پذیرش فوری درخواست فنلاند هستند.

اجلاس ناتو در هشتاد و یکمین روز از آغاز حمله نظامی روسیه به اوکراین در برلین و به طور مجازی برگزار شد.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها