کد خبر 130136

یک مقام ارشد روسیه:

به گفته یک مقام ارشد در دولت روسیه، شرکت‌های دارویی فایزر و مدرنا در فعالیت‌های نظامی ومیکروبی ( بیولوژیک) امریکا در اوکراین مشارکت کردند.

به گزارش بااقتصاد، به نقل از  خبرگزاری تاس، ایگور کریلوف، رئیس نیروهای حفاظت از تشعشع، مواد شیمیایی و بیولوژیکی روسیه روز چهارشنبه گفت: تولیدکنندگان مشهور واکسن کرونا از جمله شرکت‌های فایزر و مدرنا در فعالیت‌های نظامی و بیولوژیکی آمریکا در اوکراین مشارکت داشتند.

وی خاطرنشان کرد: رهبران حزب دموکرات ایدئولوژیست‌های اصلی فعالیتهای نظامی و بیولوژیکی آمریکا در اوکراین هستند که به طور مستقیم از بودجه‌های دولتی برای آزمایش‌های مخفی بیولوژیک در اوکراین استفاده می‌کنند.

وی گفت: شرکت‌های دارویی در اوکراین آزمایش‌های خود را بدون نظارت و استانداردهای بین‌المللی انجام می‌دهند. شرکت‌های دارویی آمریکایی با استفاده از خاک اوکراین در حال کشف داروهای جدید هستند ولی هزینه‌ تحقیقات انجام شده در اوکراین به مراتب کمتر از سایر نقاط جهان است.

کریلوف افزود: همراه با شرکت‌های دارویی ایالات متحده و پیمانکاران پنتاگون، سازمان‌های دولتی اوکراین در فعالیت‌های بیوتکنولوژی نظامی مشارکت دارند.

چندی پیش نیکولای پاتروشف، دبیر شورای امنیت روسیه در کنفرانسی درباره مسائل امنیتی در جنوب روسیه گفته بود که ایالات متحده از خاک اوکراین برای آزمایش سلاح‌های میکروبی استفاده می‌کند.

این مقام دولت روسیه گفت: آمریکا آزمایشگاه‌های متعددی برای تولید سلاح‌های بیولوژیک در سراسر جهان از جمله اوکراین ساخته است که اکثر تحقیقات آن غیرقانونی به نظر می‌رسد.

پاتروشف تاکید کرد که این موضوع به ویژه در شرایطی مهم است که ایالات متحده آزمایشگاه‌های بیولوژیکی خود را در سراسر جهان از جمله برخی از آنها در نزدیکی مرزهای روسیه ایجاد کرده است.

او گفت که برخی از این آزمایشگاه ها در اوکراین بودند./ ایرنا

 

ارسال نظر

تازه ها