کد خبر 130063

مدیر اطلاعات ملی امریکا:

به گفته مدیر اطلاعات ملی امریکا، جامعه اطلاعاتی امریکا معتقد است که جنگ روسیه در اوکراین طی ماه‌های آینده شدیدتر می‌شود و قابل پیش بینی نخواهد بود.

به گزارش بااقتصاد، آوریل هاینز" مدیر اطلاعات ملی آمریکا روز سه شنبه به وقت محلی به کمیته نیروهای مسلح سنا با بیان اینکه پیش‌بینی این جنگ دشوار است، مدعی شد: ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه با یک ناهماهنگی بین اهداف خود و قابلیت‌های نظامی متعارف فعلی روسیه مواجه است.

وی افزود: ما بر این باوریم که این دوگانگی  موجب خواهد شد که روسیه به تصمیم‌گیری های موقتی‌ روی آورد. این تصمیم گیری ها با توجه به تغییرات داخلی مورد نیاز برای حفظ این جنگ و هم درگیری نظامی با اوکراین و غرب انجام خواهد شد.

مدیر اطلاعات ملی آمریکا ادعا کرد: اگر پوتین به این نتیجه برسد که روسیه درحال شکست در اوکراین است، احتمال اتکای او به تمهیدات شدیدتر از جمله وضع حکومت نظامی، تغییر جهت تولید صنعتی یا اقدامات نظامی بالقوه تشدید کننده برای آزاد کردن منابع مورد نیاز جهت دستیابی به اهداف خود وجود دارد.

هاینز با این حال تاکید کرد که جامعه اطلاعاتی آمریکا معتقد نیست ولادیمیر پوتین از سلاح هسته ای استفاده خواهد کرد مگر اینکه روسیه با یک تهدید وجودی مواجه شود.

وی ادعا کرد: جامعه اطلاعاتی بر این باور است که پوتین در حال آماده شدن برای یک درگیری طولانی است  و اهداف او بسیار فراتر از منطقه شرقی دونباس است.

این مقام اطلاعاتی آمریکا ادامه داد: ماه آینده در این نبرد مهم خواهد بود زیرا روسیه به تقویت تلاش های خود در اوکراین دست خواهد زد. حتی اگر آنها موفق شوند، ما مطمئن نیستیم که نبرد در دونباس عملاً به جنگ پایان خواهد داد./ ایرنا

 

ارسال نظر

تازه ها