کد خبر 130020

دولت انگلیس اعلام کرد که تعرفه‌های واردات پلاتین و پالادیوم از روسیه و بلاروس را به عنوان بخشی از دور جدید تحریم‌ها افزایش خواهد داد که این اقدام ۱.۷ میلیارد پوند (۲.۱۰ میلیارد دلار) تجارت این کشورها را هدف قرار می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، دولت انگلیس روز یکشنبه اعلام کرد که تعرفه‌های واردات پلاتین و پالادیوم از روسیه و بلاروس را به عنوان بخشی از دور جدید تحریم ها افزایش خواهد داد که این اقدام 1.7 میلیارد پوند (2.10 میلیارد دلار) تجارت این کشورها را هدف قرار می‌دهد.

بر اساس این گزارش، تعرفه واردات انگلیس برای طیف وسیعی از محصولات روسیه و بلاروس 35 درصد افزایش می یابد.

لندن همچنین صادرات کالاهایی مانند مواد شیمیایی، پلاستیک، لاستیک و ماشین آلات به روسیه را به ارزش مجموع 250 میلیون پوند (310 میلیون دلار) ممنوع خواهد کرد.

دولت انگلیس در بیانیه‌ای گفت: این سومین موج تحریم‌های تجاری اعلام شده توسط دولت بریتانیا است وبدون احتساب طلا و انرژی، بیش از 96 درصد کالاهای وارداتی از روسیه را تحت این محدودیت‌ها قرار می‌دهد و بیش از 60 درصد از صادرات کالا به روسیه را نیز تحت پوشش محدودیت های کلی یا جزئی قرار می‌دهد.

این در حالی است که بریتانیا در تلاش برای قطع ارتباط روسیه با بازارهای جهانی به غرب پیوسته است. کشورهای غربی و متحدان آنها تاکنون در واکنش به عملیات نظامی در اوکراین، مجازات‌های اقتصادی بی سابقه‌ای را علیه روسیه وضع کرده‌اند.

طی چند ماه اخیر، روسیه هدف بیش از 6000 تحریم مختلف و هدفمند قرار گرفته است. این کشور صادرکننده عمده جهانی انواع کالاها از جمله انرژی و غلات است.

روسیه، تولید کننده پیشرو پلاتین و پالادیوم، همچنین صادرکننده جهانی انواع کالاها از جمله انرژی و غلات محسوب می‌شود./تسنیم

ارسال نظر

تازه ها