کد خبر 129883

مدیرعامل اتحادیه دامداران گفت: ارز نهاده های دامی برای فروردین، اریبهشت و خرداد نیز با دلار ۴۲۰۰ تومانی تامین شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، مجتبی عالی مدیرعامل اتحادیه دامداران اظهار داشت: با وجود تحریم، جنگ روسیه و اکراین نیز شرایط را برای تامین نهاده ها دشوار تر کرده است و موجب شد که برخی بازرگانان به موقع نتوانند برای واردات اقدام کنند.

وی افزود: واردکنندگان نهاده های دامی تا اینکه بتوانند برزیل را جایگزین اوکراین کنند، توزیع نهاده ها با کمی وقفه همراه شد.

حذف ارز 4200 تومانی نهاده های دامی اعلام نشده

وی در واکنش به نگرانی دامداران به حذف ارز 4200 تومانی برای واردات و تامین نهاده های دامی تصریح کرد: این موضوع که هنوز اعلام نشده است و در صورتی که دولت برنامه ای در این خصوص داشته باشد به صورت علنی اعلام می‌کند.

عالی گفت: برخی دامداران حتی موافق حذف ارز 4200 تومانی واردات نهاده های دامی هستند تا قیمت گذاری‌های جدیدی برای محصولات دامداران صورت گیرد.

وی اظهار داشت: اعتراضات جزئی برخی دامداران اکنون پایان یافته است و فعالان این بخش دیدارهایی با مسئولین جهاد کشاورزی استان ها داشتند.

عالی گفت: وزیر جهاد کشاورزی از هیئت دولت معادل 3 هزار میلیارد تومان تخصیص ارز گرفته است و نهاده های وارداتی در حال  ترخیص و بارگیری است و حتی جو، ذرت و کنجاله سویا در سامانه بارگذاری شده است.

 مدیرعامل اتحادیه دامداران گفت: نهاده های دامی برای فروردین، اردیبهشت و خرداد با ارز 4200 تومانی تامین ارز شده است

وی در پاسخ به اینکه آیا این نهاده‌ها اکنون آماده خرید در سامانه هست یا خیر اظهار داشت: حجم زیادی از نهاده های دامی در بنادر کشور هست و در حال بارگیری است؛ امیداریم که با سرعت بیشتری برای استفاده دامداران ترخیص شود.

ارسال نظر

تازه ها