کد خبر 129755

قیمت نفت در آغاز معاملات آسیا در روز جمعه به‌خاطر نگرانی در مورد رکود اقتصادی که می‌تواند تقاضا برای نفت را پایین بیاورد، کاهش یافت.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از رویترز، قیمت نفت در آغاز معاملات آسیا در روز جمعه به‌خاطر نگرانی در مورد رکود اقتصادی که می‌تواند تقاضا برای نفت را پایین بیاورد، کاهش یافت. نگرانی در مورد تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا علیه روسیه که شامل تحریم نفت خام این کشور هم می‌شود، یکی دیگر از دلایل کاهش قیمت نفت بوده‌است.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 37 سنت معادل 0.3 درصد کاهش به 110 دلار و 53 سنت رسیده‌است. نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با یک کاهش 33 سنتی معادل 0.3 درصد 107 دلار و 93 سنت معامله می‌شود.

بانک مرکزی انگلیس در روز پنجشنبه اعلام کردند انتظار یک رکود اقتصادی و تورم بالای 10 درصد را به‌دنبال افزایش نرخ بهره تا بالاترین رقم از 2009 دارد.

بازار سهام وال‌استریت سقوط کرده چون سرمایه‌گذاران از سرمایه‌گذاری‌های مخاطره‌آمیز دوری می‌کنند و نگرانند فدرال رزرو بازهم نرخ بهره را جهت مهار تورم بالا ببرد.

در زمینه عرضه، اوپک، روسیه و متحدانش در ائتلاف اوپک پلاس توافق کردند به روند افزایش تدریجی تولید خود ادامه دهند.

این ائتلاف علی‌رغم تقاضای غرب برای افزایش تولید، تنها 432 هزار بشکه در روز مطابق توافقات قبلی خود به تولید نفت می‌افزاید.

بسته جدید تحریم‌های اتحادیه اروپا که باید به تأیید 27 کشور عضو این بلوک برسد، شامل تحریم واردات محصولات نفتی روسیه تا پایان 2022 و همچنین ممنوعیت انتقال و خدمات بیمه برای حمل‌ونقل نفت روسیه هم می‌شود.

منبع: تسنیم 

ارسال نظر

تازه ها