کد خبر 129742

بزرگترین شرکت انرژی فرانسه:

مدیر بزرگترین شرکت انرژی فرانسه تصمیم اتحادیه اروپا به توقف تحویل گاز روسیه را «قابل قبول» می‌داند اما اذعان می‌کند که اروپا بدون گاز روسیه با مشکل مواجه خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، 

«کاترین مک گرگور» مدیر سومین گروه صنعتی انرژی در جهان موسوم به «انژی» امروز در گفت‌وگو با رادیو «ار.ت. ال» فرانسه در خصوص تصمیم اتحادیه اروپا در رد درخواست رئیس جمهوری روسیه برای پرداخت هزینه گاز روسیه به روبل، گفت: اروپا بدون گاز روسیه با مشکل مواجه می شود و توقف تحویل گاز روسیه ناگزیر به افزایش راه‌های دور زدن می‌انجامد.

خبرگزاری فرانسه در این باره نوشت: تحریم به هر روی تبعات مهمی برای اروپا دارد. بهای گاز بسیار بالا رفته و ممکن است باز هم افزایش یابد هرچند که تخمین میزان افزایش دشوار است.

مدیر انژی در مورد شیوه پرداخت بهای گاز روسیه توسط این شرکت صنعتی گفت: فعلا به پرداخت به شیوه مشخص شده در قرارداد ادامه می دهیم.

وی موعد پرداخت بعدی به روسیه را پایان ماه مه (خرداد ماه) اعلام کرد و گفت: این زمانی است که باید برای توقف تحویل تصمیم گیری کرد.

مک گرگور با اشاره به وضعیت نیاز گازی در فصل های پیش رو عنوان کرد: با گرم تر شدن هوا مصرف گاز کاهش می یابد. همچنین ذخایر گازی قابل توجه است و محموله های اضافی از دیگر کشورها (قطر، آمریکا و الجزایر) به فرانسه خواهد رسید.

مدیر انژی، هدف این شرکت را آماده سازی برای زمستان آینده خواند و افزود: هر قدر توقف تحویل گاز روسیه دیرتر صورت بگیرد، زمستان بهتری خواهیم داشت.

به گزارش ایرنا، عواقب پرهزینه تحریم نفت و گاز روسیه سبب شد تا اعضای اتحادیه اروپا در نشست هفته گذشته برای تصویب بسته ششم تحریم علیه روسیه به توافق نرسند اما دیروز رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا از پیشنهاد جدید این اتحادیه برای ممنوعیت نفت روسیه تا پایان سال جاری میلادی به عنوان بخشی از بسته ششم تحریم های ضد روسیه در پاسخ به جنگ اوکراین خبر داد. اورسولا فون در لاین، روز چهارشنبه به پارلمان اروپا در شهر استراسبورگ گفت که کشورهای عضو اتحادیه باید تا پایان سال ۲۰۲۲ خرید نفت و سایر مشتقات نفتی از روسیه را ظرف شش ماه متوقف کنند./ ایرنا

ارسال نظر

تازه ها