کد خبر 129650

دادستان مرکز استان گیلان گفت: با هماهنگی‌های صورت گرفته و دستور قضایی، محموله بزرگ ۱۹ هزار تنی روغن خوراکی خام بدون گذراندن بازه زمانی غیر ضرور از بندر کاسپین استان گیلان ترخیص شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، سید مهدی فلاح میری از ترخیص ۱۹ هزار تن روغن خوراکی خام از انبارهای بنادر استان خبر داد و با اشاره به نظارت قوه قضائیه بر فرآیند توزیع کالاهای اساسی اظهار کرد: دادستان‌های شهرستان‌های بندری استان گیلان، بازرسی مستمر از بنادر و انبارها را در دستور کار خود دارند.

وی افزود: بازرسان در بازرسی‌های اخیر در بندر کاسپین با محموله بزرگ ۱۹ هزار تنی روغن خام که توسط یکی از فروشگاه‌های بزرگ زنجیره‌ای وارد کشور شده بود، مواجه شدند که باید یک بازه زمانی غیر ضرور را جهت ترخیص از بندر سپری می‌کرد.

وی با بیان اینکه دلایل قانونی جهت نگهداری این روغن‌ها موجود نبود، تصریح کرد: با هماهنگی‌های صورت گرفته و با بررسی اسناد، دستور قضایی برای ترخیص روغن و ارسال آن به کارخانه‌های فرآوری این محصول صادر شد.

فلاح میری با توجه به نیاز مردم استان به این کالای اساسی و استقرار کارخانه‌های تولید روغن مایع بزرگ در گیلان پیشنهاد داد: با هماهنگی مدیرکل جهاد کشاورزی، مقدار ۵ هزار تن از این روغن جهت تامین نیاز مردم و جلوگیری از عملکرد سودجویان به کارخانجات گیلان اختصاص پیدا کند.

وی به کسانی که با سوء استفاده از شرایط موجود قصد اخلال در فرآیند توزیع کالاهای اساسی در استان گیلان را داشته و به ارزاق عمومی مردم چشم طمع دارند، هشدار داد: دستگاه قضایی با قاطعیت از حقوق مردم دفاع کرده و با اخلال گران امنیت و اقتصاد جامعه برخورد خواهد کرد.

ارسال نظر

تازه ها