کد خبر 129597

وزیر امور خارجه روسیه گفت: کسانی که نسبت به اقدامات ما منتقد بوده و آنها را‌‌‌‌‌‌‌‌ محکوم می‌کنند نمی‌خواهند در مورد پول ما، بیش از 300 میلیارد دلار که به سرقت رفته صحبت کنند. بیشتر این پول از محل صادرات نفت و گاز بوده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه طی مصاحبه‌ای با مدیاست ایتالیا، گفت که مسکو هیچ برنامه‌ای برای همگام شدن با اقدامات مجرمانه غرب ندارد و نخواهد گذاشت هیچ کسی پولی را‌‌‌‌‌‌‌‌ که روسیه از محل صادرات نفت و گاز به دست آورده به سرقت ببرد.

لاوروف تأکید کرد: مسأله ساده‌ای که اتفاق افتاده این است که کسانی که نسبت به اقدامات ما منتقد بوده و آنها را‌‌‌‌‌‌‌‌ محکوم می‌کنند نمی‌خواهند در مورد پول ما، بیش از 300 میلیارد دلار که به سرقت رفته صحبت کنند.

وزیر امور خارجه روسیه افزود: بیشتر این پول از محل صادرات نفت و گاز بوده است. ما مسئول مردم‌مان هستیم و نمی‌توانیم بگذاریم که غرب به این اقدام مجرمانه دست بزند.

به گفته لاوروف؛ این دزدی از این جهت امکانپذیر شد که بر اساس قوانین غرب شرکت گازپروم باید پول صادرات گاز خود را‌‌‌‌‌‌‌‌ در بانک‌های غربی نگه می‌داشت. آنها تصمیم گرفتند تا روسیه را‌‌‌‌‌‌‌‌ تنبیه کنند و این پول را‌‌‌‌‌‌‌‌ بدزدند.

این دیپلمات بلندپایه روسی می‌گوید: حالا آنها می‌گویند ما باید به تجارت با آنها ادامه دهیم اما آنها همچنان پول را‌‌‌‌‌‌‌‌ نگه دارند. آنها هر زمان که بخواهند دوباره این پول را‌‌‌‌‌‌‌‌ سرقت می‌کنند./فارس

ارسال نظر

تازه ها