کد خبر 129593

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی مازندران گفت: از ابتدای اردیبهشت ماه سالجاری تاکنون شش کشتی حامل روغن خام خوراکی آفتابگردان در بنادر استان مازندران پهلو گرفتند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از غله مازندران، عباسعلی وفایی نژاد افزود: طی دو هفته اخیر ۶ کشتی حامل ۳۰ هزار تن روغن خام آفتابگردان روسیه در بنادر امیرآباد و نوشهر پهلو گرفتند و این روند در راستای تامین بخشی از روغن مورد نیاز کشور تداوم خواهد داشت.

وی افزود: هم اکنون سه کشتی به صورت همزمان در بندر امیرآباد، اسکله صدرا و بندر نوشهر در حال تخلیه و بارگیری به مقصد کارخانجات روغن کشی است و روغن خام آفتابگردان وارداتی پس از تصفیه توسط کارخانجات روغن کشی در شبکه توزیع خانوار عرضه خواهد شد.

وفائی نژاد افزود: در سال گذشته نیز شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران برای تامین بخشی از ذخایر استراتژیک کشور حدود ۱۰۵ هزار تن روغن خام خوراکی آفتابگردان را از طریق بنادر استان مازندران وارد کرده است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران اظهار داشت: توجه ویژه به توسعه زیرساخت های تجاری استان و بهره برداری از ظرفیت بنادر شمالی در شرایط کنونی می تواند فرصت مناسبی برای تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی و کالاهای اساسی و استراتژیک کشور باشد و همچنین موجبات افزایش تراز تجاری و رونق اقتصادی و توسعه مبادلات تجاری با کشورهای حاشیه خزر را فراهم کند.

ارسال نظر

تازه ها