کد خبر 129316

صدراعظم اتریش امروز اعلام کرد، کشورش با سازوکار پرداخت پول گاز به روبل موافقت کرده است و از آن پیروی خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، کارل نهامر، صدراعظم اتریش امروز اعلام کرد، کشورش با سازوکار پرداخت پول گاز به روبل موافقت کرده است و از آن پیروی خواهد کرد.

نهامر در یک کنفرانس خبری گفت: «ما، یعنی (شرکت دولتی انرژی) OMV، شرایط پرداخت به روبل را قبول کرده است همانطور که آلمان قبول کرده است. این شرایط با شرایط تحریم‌ها همراستاست. برای ما، این (نکته) اهمیت داشت.»

به گفته مقامات، این شرکت اتریشی قبلا یک حساب مناسب در این بانک روسی برای انتقال پرداخت ها داشته است. نهامر خاطرنشان کرد در جریان سفر اخیرش به مسکو، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور، سازوکار جدید پرداخت را توضیح و نسبت به تامین کامل گاز تضمین داده است.

بامداد امروز، روسیه عرضه نفت به لهستان و بلغارستان را به علت عدم پرداخت به روبل، متوقف کرد.

پوتین در 31 مارس، فرمانی را امضا کرد که رویه جدیدی برای پرداخت هزینه گاز صادراتی روسیه توسط خریداران کشورهای «غیر دوست» که مسکو را در واکنش به عملیات نظامی این کشور در اوکراین تحریم کردند، تعیین می‌کرد.

این درحالی است که رئیس جمهور اتریش دیروز گفت، مقامات این کشور در حال حاضر روی طرحی برای کاهش واردات گاز از روسیه کار می‌کنند.

این مقام اتریشی در حساب کاربری توئیتر خود نوشت: «دولت فدرال در حال کار بر روی طرحی برای حذف تدریجی واردات گاز روسیه است. من از این استقبال می کنم، زیرا زمان منتظر نمی‌ ماند.(زمان زود می‌گذرد.)»

این درحالی بود که صدراعظم اتریش این کار را به یکباره شدنی نمی‌‌داند و وزارت دارایی آن با این اقدام مخالفت است./فارس

ارسال نظر

تازه ها