کد خبر 129305

رییس بانک مرکزی با بیان اینکه درآمدهای ارزی حاصل از صادرات به‌ویژه حوزه نفتی وصول شده است، گفت: مطالبات خود را از کشور انگلیس وصول کردیم و حتی از آن پول استفاده شده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، علی صالح‌آبادی روز چهارشنبه در حاشیه نشست هیات دولت در جمع خبرنگاران  درباره نوسانات اخیر بازار ارز، گفت: درآمدهای ارزی کشور در مقایسه با سال گذشته بهتر شده است.

وی افزود: درآمدهای ارزی حاصل ازصادرات‌ به‌ویژه صادرات نفتی وصول شده است و در همین فروردین ماه اوضاع خوبی در حوزه درآمدهای ارزی شاهد بودیم.

رئیس بانک مرکزی درباره تاثیر توافق یا عدم توافق با طرف‌های۱+۴ بر بازار ارز ایران،گفت: رقم‌های اعلام شده برای آینده قیمت ارز، صحیح و کارشناسی نیست و این رقم‌ها برای تحت تاثیر گذاشتن ثبات بازار ارز است.

وی با طرح این پرسش که آیا در سه سال تحریمی گذشته ارز کشور تامین نشده است؟ ادامه داد: دولت سیزدهم ظرفیت تولید نفت و فرآورده‌های آن را به دوران قبل از تحریم‌ها بازگردانده است.

صالح آبادی یادآور شد: در زمینه فروش نفت به رقم‌های بسیار خوبی رسیده‌ایم و تمامی درآمدهای فروش نفت وصول می‌شود بنابر این حتی اگر برجام هم نباشد، تامین ارز در کشور به نحو مناسبی انجام خواهد شد و هیچ مشکلی در بازار ارز نخواهیم داشت.

رئیس بانک مرکزی با اشاره به تخصیص ۱۱ میلیارد دلار ارز در فروردین ماه امسال، وضعیت را خوب ارزیابی کرد و گفت: خوشبختانه نسبت به سال گشته در زمینه تخصیص ارز به جایگاه ارزشمند و قابل قبولی دست یافته‌ایم.

صالح‌آبادی همچنین تصریح کرد:  بازار متشکل ارزی وضعیت خوبی دارد و در سامانه نیما قیمت‌ها از ثبات خوبی برخوردار است. بنابراین در زمینه تامین منابع ارزی هیچ مشکلی نداریم.

وی درباره چگونگی وصول مطالبات ارزی بلوکه شده، گفت: مطالبات خود را از کشور انگلیس وصول کردیم و حتی از آن پول استفاده شده است.

رئیس بانک مرکزی ادامه داد: نسبت به بقیه وجوه مسدودی هم به مرور زمان اطلاع رسانی می‌شود اما در مجموع روند کار به خوبی پیش می‌رود.

ارسال نظر

تازه ها