کد خبر 129185

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: دلایل فنی از جمله ۱۸ عیار نبودن طلا و کالای تقلبی با روکش طلا از جمله ایرادات خرید طلای دست دوم است که شاید رصد و پیگیری این موارد راحت و آسان نباشد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: خرید طلا به صورت دسته دوم ایراداتی دارد که به راحتی نمی توان آن را پیگیری کرد.

 

ابراهیم محمد ولی رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: به دلایل فنی به همکاران و فعالان این حوزه اعلام شده است که خرید و فروش طلای دسته دوم انجام ندهند، اما به دلیل اینکه کسب کار خیلی رونقی ندارد این مورد را رعایت نمی‌کنند و مردم به سمت طلای دسته دوم می‌آید و احساسشان بر این است که طلای دست دوم ارزان‌تر به دستشان می رسد.

به گفته وی، دلایل فنی از جمله ۱۸ عیار نبودن طلا و کالای تقلبی با روکش طلا از جمله ایرادات خرید طلای دست دوم است که شاید رصد و پیگیری این موارد راحت و آسان نباشد. از طرف دیگر طلا مانند کالای دیگر نیست که بتوان به راحتی دست دوم آن را خریداری کرد. تقاضا می‌کنیم مردم به دنبال خرید طلای دست دوم نباشند و از طلا‌های دست اول که ایراد در آن کم است خریداری کنند چراکه اگر ایرادی در آن وجود داشته باشد به راحتی اتحادیه آن را بررسی می‌کند.

تولید کنندگان به تازی کالایی که تولید می‌کنند کد شناسنامه‌ای در ان حک می‌کنند، اما کالای دسته دوم اکثرا این کد شناسایی را ندارد و سازنده آن مشخص نیست.

منبع: باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر

تازه ها