کد خبر 129177

پادشاه اردن در تماس تلفنی با رئیس جمهوری آمریکا خواستار احترام به وضعیت تاریخی و حقوقی بیت المقدس شد و بر جلوگیری از حملات به مردم فلسطین تاکید کرد.

به گزارش بااقتصاد، دیوان پادشاهی اردن در توئیتر اعلام کرد طی گفت وگوی تلفنی عبدالله دوم شاه اردن با جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا دو طرف بر اهمیت هماهنگی برای جلوگیری از تکرار حملات به بیت المقدس و مردم فلسطین تاکید کردند.

این گزارش افزود : اردن و ایالات متحده آمریکا همچنین بر ادامه تلاش برای دستیابی به صلح در منطقه و جهان تاکید کردند.

بر اساس اطلاعیه ای که دیوان پادشاهی اردن منتشر کرد، عبدالله دوم با تاکید بر لزوم احترام به وضعیت تاریخی و حقوقی بیت المقدس ، خواست کشورهای عربی مبنی بر دستیابی به صلح عادلانه بر اساس راه حل تشکیل دو کشور را تکرار کرد.

شاه اردن یکشنبه گذشته هم ضمن اعلام حمایت از مسئله فلسطین تأکید کرد که رژیم صهیونیستی باید تمامی اقدامات تنش زا و غیر قانونی را که باعث متشنج شدن اوضاع می‌شود، متوقف کند.

پیشتر سران کشورهای مصر، اردن و امارات متحده عربی  در نشستی سه جانبه در قاهره بر لزوم بازگشت آرامش به قدس اشغالی تأکید کردند.

سران این سه کشور عربی یکشنبه شب تاکید کردند که کشورهای آنها از هیچ تلاشی برای بازگرداندن آرامش در قدس اشغالی دریغ نخواهند کرد و تمام اشکال تشدید تنش را متوقف خواهند کرد تا نمازگزاران بتوانند مناسک دینی خود را بدون مانع یا آزار انجام دهند.

آنها همچنین بر اهمیت حمایت از مقاومت مردم فلسطین و توانمندسازی تشکیلات خودگردان فلسطینی برای ایفای نقش خود برای تحقق آرمان‌های مردم فلسطین و کاهش رنج آنها تاکید کردند.

با آغاز ماه مبارک رمضان حملات نظامیان صهیونیستی به مردم فلسطین در کرانه باختری و قدس اشغالی افزایش یافته است.

نیروهای مقاومت فلسطین بارها هشدار دادند که در صورت ادامه یافتن این حملات به آن پاسخ خواهند داد./ ایرنا

 

ارسال نظر

تازه ها