کد خبر 129176

سفیر کوبا در تهران، خواستار شد:

سفیر کوبا در تهران خواستار مقابله با تروریسم رسانه‌ای شد و گفت: باید در این زمینه ایستادگی کنیم. غرب منابع عجیبی را برای ایجاد اتحاد علیه ما به کار گرفته است، از همین رو نیاز به همکاری داریم که ایرنا می‌تواند در زمینه ارایه حقایق مربوط به ایران و منطقه نقش مهمیبر عده بگیرد.

به گزارش بااقتصاد، آلبرتو گونزالس کاسالس سفیر جمهوری کوبا در تهران امروز دوشنبه با علی نادری مدیر عامل خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) دیدار و گفت وگو کرد.

سفیر کوبا با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی همچنین از بخش های مختلف خبرگزاری بازدید به عمل آورده و با برخی از همکاران اداره کل اخبار خارجی به گفت وگو پرداخت.

علی نادری مدیرعامل خبرگزاری ایرنا در این دیدار که در فضایی صمیمانه برگزار شد، گفت: بخش اسپانیایی ایرنا مخاطبین بالایی را در کشورهای مختلف دارد و همین ظرفیت می‌تواند برای رسانه های اسپانیولی زبان مرجع خوبی در مورد اخبار ایران باشد.

وی افزود: مردم ایران نگاه مثبتی نسبت به کوبا دارند. نقاط مشترکی در هر دو کشور وجود دارد که مهمترین آن مقاومت مقابل تحریم های ظالمانه ای است که آمریکا علیه هر دو کشور اعمال کرده است. مردم ایران نگاه مثبتی نسبت به فیدل کاسترو، رهبر فقید کوبا دارند؛ چرا که او روحیه ایستادگی مقابل امپریالیسم داشت. 

همکاری مشترک علیه فشارهای آمریکا

نادری ادامه داد: به نظر می رسد که می توانیم با کمک رسانه، زمینه را برای ارتقای همکاری ها برای مقابله با فشارهای ظالمانه آمریکا و همچنین افزایش همکاری‌ها در حوزه اقتصادی اقدام کنیم.

همکاری نزدیک ایران و کوبا در ساخت واکسن

وی اظهار داشت: ایران و کوبا همواره همکاری های خوب و نزدیکی داشته اند و اخیرا با شیوع ویروس کرونا، دو کشور همکاری مناسبی را برای تولید واکسن مشترک داشته اند که این امر به نفع مردم هر دو کشور بوده است.

مدیر عامل خبرگزاری جمهوری اسلامی در این دیدار گفت: نگاه دولت سیزدهم از ابتدای تصدی خود، علاوه بر تلاش برای رفع تحریم ها از طریق دیپلماسی، خنثی سازی و بی اثر کردن تحریم ها نیز بوده است. دولت جمهوری اسلامی، همزمان هر دو مسیر را پیگیری می کند. رویکرد ایران برای بی اثرسازی تحریم ها به ویژه از طریق توسعه همکاری های اقتصادی با کشورهای منطقه و همچنین ناکامی طرف های غربی در تغییر محاسبات تهران، باعث شده است که آنها به میز مذاکره با ایران برگردند./ ایرنا

 

ارسال نظر

تازه ها