کد خبر 129171

پوتین:

رییس جمهور روسیه در حاشیه نشست اعضای شورای دادستانی روسیه، سازمان جاسوسی آمریکا،‌ سیا را متهم کرد که نظامیان اوکراینی را برای شلیک مستقیم به خبرنگاران روسی تحریک می کند.

به گزارش بااقتصاد، به نقل از آناتولی، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه روز دوشنبه طی سخنانی سازمان جاسوسی آمریکا،‌ سیا را به تحریک نظامیان اوکراینی برای شلیک مستقیم به خبرنگاران روسی متهم کرد. پوتین در حاشیه نشست خود با اعضای رسمی شورای دادستانی کشور روسیه غرب را به تروریسم علیه روزنامه نگاران متهم کرد.

رئیس جمهور روسیه گفت:‌ اطلاعات موثقی در اختیار داریم که نشان می‌دهد نیروهای سرویس‌های جاسوسی کشورهای غربی و در راس آنها سازمان سیا در آمریکا برای مبارزه تبلیغاتی علیه روسیه به نظامیان اوکراینی برای شلیک به خبرنگاران روسیه مشاوره می‌دهند.

وی افزود: غرب از انحصار فضای اطلاعاتی خود برای مبارزه با روسیه استفاده می‌کند اما با موفقیت کمی روبرو شده و حالا به طور آشکار به تروریسم علیه خبرنگاران روسی روی آورده است.

پوتین در نشست امروز از بیانیه دیپلمات های اروپایی که از اوکراین خواسته بودند در جنگ با روسیه در میدان نبرد پیروز شود، ابراز تعجب کرد.

طبق برآوردهای سازمان ملل متحد، حداقل ۲ هزار و ۴۳۵ غیرنظامی در اوکراین از زمان آغاز جنگ در ۲۴ فوریه کشته و ۲هزار و ۹۴۶ نفر زخمی شده اند که تخمین زده می شود که رقم واقعی بسیار بیشتر باشد.

آژانس پناهندگان سازمان ملل گفت که بیش از ۵.۱ میلیون اوکراینی به کشورهای دیگر گریخته اند و بیش از ۷.۷ میلیون نفر دیگر در داخل کشور آواره شده اند./ ایرنا

 

ارسال نظر

تازه ها