کد خبر 129076

سفارت روسیه در ایران اعلام کرد: اطلاعاتی که در برخی رسانه ها مبنی بر ارسال تسلیحات ایرانی به روسیه منتشر شده جعلی است. چندی پیش روزنامه «گاردین» در گزارشی مدعی ارسال موشک ضدتانک از عراق و سامانه پدافندی باور-۳۷۳ از ایران به روسیه برای استفاده در جنگ اوکراین شده بود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، در بیانیه سفارت روسیه در ایران آمده است: اطلاعاتی که در برخی رسانه‌ها مبنی بر ارسال تسلیحات ایرانی به روسیه منتشر شده جعلی است و با واقعیت مطابقت ندارد.

چندی پیش روزنامه «گاردین» در گزارشی مدعی ارسال موشک ضدتانک از عراق و سامانه پدافندی باور-۳۷۳ از ایران به روسیه برای استفاده در جنگ اوکراین شد.

در پی انتشار این گزارش از سوی گاردین، سفارت ایران در لندن هم این ادعا را تکذیب کرده و آن گزارش را غیرحرفه‌ای و بی اساس خوانده بود.

این سفارتخانه اعلام کرده بود: گزارش روز سه‌شنبه گاردین، با عنوان «استفاده روسیه از تسلیحات قاچاق شده توسط ایران از عراق علیه اوکراین» و داستان سرایی غیرواقعی و بی اساس است و تلاش برای ایجاد ارتباط بین تحولات اخیر در اوکراین با تحولات منطقه‌ای خاورمیانه و ذکر اسم ایران، اقدامی غیرحرفه‌ای و غیرقابل قبول است و همچنین نوعی بی احترامی به خوانندگان آن روزنامه است.

ارسال نظر

تازه ها