کد خبر 129025

دادگاهی در هلند بانک تجارت آمستردام (ATB) را که سهام آن متعلق به کارآفرینان تحریم شده روسی بود، ورشکسته اعلام کرده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از تاس، روزنامه اقتصادی Financiele Dagblad در هلند روز جمعه گزارش داد که دادگاهی در آمستردام بانک تجارت آمستردام (ATB) را ورشکسته اعلام کرده است.

صاحبان این بانک شامل کارآفرینان روسی به نام میخائیل فریدمن و پیوتر آون هستند که تحت تحریم های اتحادیه اروپا قرار گرفتند. فریدمن و ایون 42 درصد از سهام این بانک را در اختیار دارند.

به نوشته این روزنامه، این بانک به دلیل تحریم های اعمال شده علیه روسیه به شدت دچار ضرر و زیان شده است چرا که بسیاری از طرف‌های مقابل و سایر بانک‌ها این موسسه مالی را تحریم کرده‌اند.

این روزنامه هلندی پیش از این گزارش داده بود که بانک تجارت آمستردام به دلیل اینکه تحت تحریم های ایالات متحده و انگلیس قرار گرفت و برای فروش گذاشته شد، با مشکلاتی مواجه شد، اما به گفته منابع، مذاکرات ناموفق بود.

بر اساس این گزارش، ورشکستگی این بانک 26000 مشتری عمدتاً هلندی را تحت تأثیر قرار خواهد داد که در مجموع چند صد میلیون یورو در ATB دارند.

به گفته این روزنامه، سپرده گذاران می توانند پول خود را از طریق بازگشت تضمینی سپرده های اجرا شده توسط بانک مرکزی هلند پس بگیرند. مطابق با این الگو، هر سپرده گذار می تواند تا سقف 100000 یورو روی برگشت پول خود حساب کند./تسنیم

ارسال نظر

تازه ها