کد خبر 128965

یکی از سخنگوهای وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد ما اطمینان داریم که می‌توانیم به یک درک مشترک برسیم و آن را اجرایی کنیم.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا که نامش بیان نشده، مدعی شده است: اگر ایران خواهان لغو تحریم‌ها فراتر از توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ است، باید به نگرانی‌های آمریکا فراتر از برجام رسیدگی کند. او گفت: اگر آنها نمی خواهند از این مذاکرات برای حل سایر مسایل دوجانبه استفاده کنند، ما اطمینان داریم که می توانیم به سرعت به یک درک مشترک در خصوص برجام برسیم و اجرایی کردن آن را آغاز کنیم. ایران باید تصمیم بگیرد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز پنجشنبه به وقت محلی در حالی درباره این تقاضاهای فرابرجامی سخن گفت که روز دوشنبه ۳۰ فروردین ماه نیز "ند پرایس" سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همین اظهارات را بیان کرد.

این سخنگوی وزارت خارجه آمریکا که نامش بیان نشده، بدون اشاره به زیاده خواهی های واشنگتن مدعی شده است: اگر ایران خواهان لغو تحریم‌ها فراتر از توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ است، باید به نگرانی‌های آمریکا فراتر از برجام رسیدگی کند.

این سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ادعا کرد: ما به صورت علنی مذاکره نمی کنیم اما اگر ایران می خواهد لغو تحریم ها فراتر از برجام باشد، باید به نگرانی های ما نیز که فراتر از برجام است، رسیدگی کند.

این سخنگوی وزارت خارجه آمریکا بدون اشاره به اینکه مذاکرات وین در انتظار تصمیم سیاسی کشورش است، در ادامه ادعاهایش گفت: اگر آنها نمی خواهند از این مذاکرات برای حل سایر مسایل دوجانبه استفاده کنند، ما اطمینان داریم که می توانیم به سرعت به یک درک مشترک در خصوص برجام برسیم و اجرایی کردن آن را آغاز کنیم. ایران باید تصمیم بگیرد.

این سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین در تداوم سیاست هراس از نفوذ منطقه ای ایران و بدون اشاره به حمایت کشورش از گروه‌های تروریستی، تهران را متهم به حمایت از تروریسم کرد و مدعی شد: تحت هرگونه بازگشت به برجام، آمریکا ابزارهای قدرتمند خود برای مقابله با فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده ایران و حمایت آن از تروریسم و گروه های تروریستی و به‌ویژه برای مقابله با سپاه پاسداران را حفظ خواهد کرد و به طور جدی (تهاجمی) از آن استفاده خواهد کرد.

ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا عصر دوشنبه به وقت محلی در نشستی با مدعی شد ما از ابتدا بیان کرده ایم که آماده ایم به اجرایی شدن کامل برجام بازگردیم.

پرایس بدون اشاره به زیاده‌خواهی‌های کشورش ادعا کرد: اگر ایران می خواهد لغو تحریم ها فراتر از برجام باشد، باید به نگرانی های ما نیز که فراتر از برجام است، رسیدگی کند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا تصریح کرد: اگر آنها نمی خواهند از این مذاکرات برای حل سایر مسایل دوجانبه استفاده کنند، ما اطمینان داریم که می توانیم به سرعت به یک درک مشترک در خصوص برجام برسیم و اجرایی کردن آن را آغاز کنیم./ایرنا

 

ارسال نظر

تازه ها