کد خبر 128819

رتبه اینترنت همراه در کشور به ۷۴ و رتبه اینترنت ثابت ۱۴۵ رسید.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بنابر آخرین گزارشی که سایت «اسپید تست» منتشر کرده است رتبه ایران در اینترنت سیار ۶ رتبه صعود داشته است. این در حالی است که در ماه گذشته رتبه ایران با چند پله سقوط به عدد ۸۰ رسیده بود.

به این ترتیب رتبه اینترنت همراه در کشور به ۷۴ و رتبه اینترنت ثابت ۱۴۵ رسید.

بنابر آمار این سایت سرعت آپلود در اینترنت ثابت به عدد ۱.۱۰، سرعت دانلود ۹.۹۵ و تاخیر (لیتنسی) به ۳۰ میلی ثانیه و همچنین سرعت دانلود اینترنت در اینترنت سیار به ۲۴.۹۰، سرعت آپلود ۹.۳۹ و تاخیر به ۳۳ میلی ثانیه رسیده است.

169610371

«عیسی زارع‌پور» درباره سرعت اینترنت گفت: در ماه‌های قبل در حوزه اینترنت سیار، سرعت ۲۵ مگابیت بر ثانیه را نیز تجربه کرده‌ایم. از ژانویه ۲۰۲۱ (دی ۹۹) تا مارچ ۲۰۲۲ (اسفند ۱۴۰۰) رتبه ایران از ۷۹ به ۷۷ رسیده است و در این فاصله زمانی حتی به رتبه ۷۰ نیز دست پیدا کردیم. بهترین رتبه‌ها (۷۰-۷۳) را در یک سال گذشته و در دولت سیزدهم داشته‌ایم.

وزیر ارتباطات عنوان کرد: ما حتی در ماه‌های قبل در حوزه اینترنت سیار، سرعت ۲۵ مگابیت بر ثانیه را نیز تجربه کرده‌ایم. از ژانویه ۲۰۲۱ (دی ۹۹) تا مارچ ۲۰۲۲ (اسفند ۱۴۰۰) رتبه ایران از ۷۹ به ۷۷ رسیده است و در این فاصله زمانی حتی به رتبه ۷۰  نیز دست پیدا کردیم.

ارسال نظر

تازه ها