کد خبر 128782

وزیر جهاد کشاورزی گفت: کشت قراردادی دو محصول استراتژیک گندم و برنج یکی از مهمترین ماموریت‌های وزارت جهاد کشاورزی است که با جدیت دنبال می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، «سید جواد ساداتی‌نژاد» در نشست قرارگاه امنیت غذایی که با حضور وبیناری روسای سازمان جهاد کشاورزی استان‌ها، معاونت برنامه‌ریزی، مدیران بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی، مدیران غله و تعاون روستایی استان‌ها  برگزار شد، افزود: توسعه کشاورزی قراردادی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وزیر جهاد کشاورزی به نقش ویژه شرکت بازرگانی دولتی ایران و شرکت پشتیبانی امور دام کشور در تنظیم بازار محصولات کشاورزی اشاره و تاکید کرد: رصد دقیق بازار و توزیع مویرگی کالاهای اساسی مورد توجه دو شرکت مذکور قرار گیرد.

ساداتی‌نژاد با اشاره بر اهمیت عرضه مستقیم و بدون واسطه محصولات کشاورزی در کشور اظهار داشت: در راستای عرضه مستقیم محصولات کشاورزی، سازمان مرکزی تعاونی روستایی نسبت به راه‌اندازی روستابازارها در سراسر کشور و هوشمندسازی نظام توزیع اقدام کند.

در این جلسه بر رصد تولید، توزیع، بازار و کنترل آن در راستای امنیت غذایی تأکید شد.

همچنین در این نشست به استان‌ها اطلاع داده شد که می‌توانند برای دریافت نهاده‌های دامی مورد نیاز که از روز گذشته بارگذاری شده، اقدام کنند. 

ارسال نظر

تازه ها