کد خبر 128777

میلیون‌ها آمریکایی سال گذشته بازار کار این کشور را ترک کردند و قصد دارند برای مدت نامعلومی از این بازار دور بمانند که این امر به‌احتمال زیاد بر سیاست کاخ سفید و فدرال رزرو تأثیر‌گذار خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بر اساس یک تحقیق، میلیون‌ها آمریکایی سال گذشته بازار کار این کشور را ترک کردند و قصد دارند برای مدت نامعلومی از این بازار دور بمانند که این امر به‌احتمال زیاد بر سیاست کاخ سفید و فدرال رزرو تأثیر‌گذار خواهد بود.

تخمین زده می‌شود که تعداد کسانی که به‌منظور رعایت "فاصله‌گذاری اجتماعی" از بازار کار خارج شده‌اند و از کار حضوری، خرید یا صرف غذا در بیرون اجتناب کرده‌اند، حدود سه میلیون نفر است.

بر اساس تحقیقات مشترک دانشجویان دانشگاه استنفورد، مؤسسه فناوری ITAM مکزیک و دانشگاه شیکاگو، موضع این افراد تا حدی به‌دلیل ترس مداوم در مورد همه‌گیری کرونا بوده است.

به‌گفته محققان، افرادی که بازار کار را ترک کرده‌اند به‌احتمال زیاد زنان، کسانی که مدرک دانشگاهی نداشته‌اند و افرادی که در بخش‌های کم‌درآمد کار می‌کنند، بوده‌اند.

یک‌چهارم افرادی که تمایلی به بازگشت به فعالیت‌های قبل از همه‌گیری نداشتند، ترس از همه‌گیری را به‌عنوان یک عامل اولیه یا ثانویه ذکر کردند.

 این مطالعه که نظرات 5000 نفر را در طول 12 ماه مورد بررسی قرار داد، به‌طور مداوم نشان داد که حداقل 10 درصد از پاسخ‌دهندگان قصد بازگشت به کار خود را ندارند، به‌ویژه در صورتی که از آنها خواسته شود کار حضوری یا سایر فعالیت‌های قبل از همه‌گیری را انجام دهند.

بلوم به وال استریت ژورنال گفت: شواهد ما این است که نیروی کار به‌شکل جادویی باز نخواهد گشت.

تورم در ماه مارس به 8.5 درصد به بالاترین حد چهار دهه اخیر رسید، حتی اگر برخی از فشارهای تورمی کاهش یابد، کارگران ممکن است برای مقابله با افزایش هزینه‌ها درخواست افزایش حقوق بدهند و به‌طور بالقوه مارپیچ قیمت دستمزد را که می‌تواند افزایش قیمت‌ها را به‌دنبال داشته باشد، ایجاد کند./تسنیم

ارسال نظر

تازه ها