کد خبر 128730

رییس کل بانک مرکزی

براساس گزارش‌ها و آمارها تا انتهای بهمن ماه سال گذشته نظام بانکی حدود ۲۵۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده که حدود ۶۶ درصد این تسهیلات سرمایه در گردش بنگاه‌های اقتصادی بوده و ۱۱.۵ درصد به ایجاد و توسعه بنگاه‌های اقتصادی اختصاص داشته است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، علی صالح‌آبادی در حاشیه نشست روز یکشنبه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به خبرنگاران گفت: در این نشست برنامه‌های بانک مرکزی برای اصلاح نظام بانکی تشریح شد که طبق صحبت‌های مطرح شده اصلاح رابطه دولت با نظام بانکی یکی از این برنامه‌هاست.

رییس کل بانک مرکزی با بیان اینکه مهم‌ترین دغدغه اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس، هدایت تسهیلات بانکی به سمت رونق تولید است، افزود: براساس گزارش‌ها و آمارها تا انتهای بهمن ماه سال گذشته نظام بانکی حدود ۲۵۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده که حدود ۶۶ درصد این تسهیلات سرمایه در گردش بنگاه‌های اقتصادی بوده و ۱۱.۵ درصد به ایجاد و توسعه بنگاه‌های اقتصادی اختصاص داشته است.

وی درباره مهلت اجرای قانون صدور چک و ایجاد امکان اطلاع‌­رسانی پیامکی به گیرنده چک جهت اطمینان و اطلاع وی از ثبت چک در سامانه صیاد، اظهارداشت: سامانه اطلاع رسانی پیامکی هفته گذشته راه‌اندازی شد و در دسترس عموم مردم قرار گرفت.

صالح آبادی با تاکید بر اینکه بانک‌ها براساس تکالیف قانونی باید سرویس‌ها لازم را ارائه دهند، افزود: در صورتی که بانک‌ها از ارائه خدمات استنکاف کنند، مشمول مجازات‌های انضباطی می‌شوند.

رییس کل بانک مرکزی درباره راه‌اندازی رمز پول ملی خاطرنشان کرد: موضوع رمزارزهای جهان روا در ستاد اقتصادی دولت در حال بررسی است و بانک مرکزی هم در حال پیگیری موضوع رمز پول ملی است و امیدواریم امسال رمز پول ملی راه اندازی شود.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها