کد خبر 128724

دبیر انجمن صنایع روغن نباتی

امیر هوشنگ بیرشک در مورد وضعیت تولید روغن نباتی در کشور اضافه کرد: طی سال گذشته تولید روغن نباتی با افزایش 20 درصدی نسبت به سال گذشته از حدود یک میلیون و 860 هزار تن به دو میلیون و 230 هزار تن افزایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از روابط عمومی انجمن صنفی صنایع روغن نباتی ایران، امیر هوشنگ بیرشک در مورد وضعیت تولید روغن نباتی در کشور اضافه کرد: طی سال گذشته تولید روغن نباتی با افزایش 20 درصدی نسبت به سال گذشته از حدود یک میلیون و 860 هزار تن به دو میلیون  و 230 هزار تن افزایش یافت.

وی خاطرنشان کرد: از این رقم حدود یک میلیون و 360 هزار تن روغن خانوار و 869 هزار تن روغن صنف و صنعت بوده که طی سال گذشته در سراسر کشور تولید و توزیع شده است.

دبیر انجمن صنفی صنایع روغن نباتی در باره واردات روغن نباتی گفت: در حال حاضر 66 هزار تن روغن خام وارداتی بخش خصوصی در بنادر کشور رسوب کرده و چشم انتظار تخصیص ارز است.

بیرشک تصریح کرد: در صورت تداوم اجرای سیاست های دولت در خصوص تخصیص به موقع ارز 4200 تومانی و اصلاح قیمت روغن نباتی متاثر از قیمت های جهانی، مالیات بر ارزش افزوده و سایر مولفه های موثر بر تولید و قیمت تمام شده، می‌توان نیاز روغن نباتی کشور را به نحو مناسبی تامین کرد تا شاهد ثبات و آرامش در بازار روغن نباتی باشیم.

منبع: فارس 

ارسال نظر

تازه ها