کد خبر 128560

افشین صدردادرس مدیرعامل اتحادیه دام سبک گفت: با توجه به انباشت دام روی دست دامدار، صادرات بعد از ماه رمضان در دستور کار قرار می‌گیرد، اما فعلا راجع به میزان آن نمی‌توان اظهار نظر کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، افشین صدردادرس گفت: علی رغم افزایش قیمت نهاده های دامی، قیمت دام در میادین روبه کاهش است.

به گفته او، در شرایط کنونی هر کیلو دام با نرخ ۶۰ تا ۶۵ هزار تومان در میادین عرضه می شود که براین اساس قیمت منطقی هر کیلو گوشت ۱۳۰ تا ۱۴۰ هزار تومان است. با توجه به فراوانی دام، مشکلی در بحث گوشت نداریم که با پیگیری های صورت گرفته قیمت گوشت  در بازار کاهش یافته است.

 مدیر عامل اتحادیه دام سبک گفت: با وجود انباشت دام و قول مسئولان وزارت جهاد قرار است بعد از ماه رمضان صادرات مجدد آغاز شود، اما هنوز به تصمیم نهایی در این خصوص نرسیدند.

بررسی های میدانی نشان می دهد که به رغم فراوانی دام، واردات ۱۰ هزار تن گوشت و توزیع گوشت های تنظیم بازار، اما بازار گوشت طی هفته های اخیر دچار تنش شده بود که با کاهش مصرف در فصل گرما در روزهای گذشته تا حدودی قیمت افت داشته است.

دولت در آبان سال گذشته مجوز صادرات ۳۰۰ هزار راس دام سبک و ۵۰ هزار راس دام سنگین را صادر کرد که به رغم صادرات حدود ۴۰ هزار تن دام سبک و ۲ هزار تن دام سنگین این امر متوقف شد که بنابر پیگیری مسئولان اتحادیه و تشکل ها قرار است صادرات مجدد آغاز شود./باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

تازه ها